Kapat

Saç Telini Kalınlaştırmanın 5 Yolu

Anasayfa
Kadın Saç Telini Kalınlaştırmanın 5 Yolu

Saçlar boya, hava kirliliği, sigara, yetersiz bakım ve yanlış saç bakım ürünleri, stres, kötü beslenme, yaş alma gibi birçok nedenler yüzünden zaman içerisinde eski haline göre daha ince bir hale gelebilir. İnce saçlar sağlıksız bir görüntü yaratarak şekil vermek konusunda size zorluklar yaşatabilir. Bu hasarı tersine çevirmek adına çeşitli saç teli kalınlaştırma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yazıda bulacağınız saç teli kalınlaştırma uygulamaları ve bazı doğal saç bakım ürünleri ile saçlarınıza zaman içerisinde daha hacimli ve kalın telli bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 

5 Saç Yıkama

Hepimizin her zaman yaptığı ve en basit olanla başlayalım. Günlük hayatta özellikle de büyük şehirlerde yoğun olarak yaşanan hava kirliliği, egzoz dumanı gibi bazı dış etkenler nedeniyle gün içinde saçlarımızı soluklaştırmakta ve kirlenmesine büyük oranda sebep olmakta ve zaman içinde saç uçlarında kırıklar oluşturmaktır. Bu kirden kurtulmak adına saç bakımı için başlangıç noktası kabul edilebilmektedir. Saçınızın uzunluğuna göre gün aşırı ya da haftada 2 seferden isteğinize bağlı olarak az olmamak üzere saç tipinize uygun bir şampuanla yıkamalısınız. Eğer bir seyahatteyseniz ve saçlarınız çok yağlanıyorsa sizin tercihinize göre saçlarınızı her günde yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Pırlanta Yüzük Rehberi

 

 

4 Haftalık Yağ Terapisi

Saç teli kalınlaştırmak adına uygulayabileceğiniz en iyi doğal yöntemlerden bir taneside zeytinyağı ile yapacağınız bir bakımdır. Ayda bir kez olmak koşuluyla 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı jojoba yağı ve yine 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağını güzelce karıştırarak yapacağınız karışımı saçınıza masaj yardımıyla kafa derinize iyice sürün. Bir havluyu sıcak suyla ıslattıktan sonra sıkarak başınıza sarın ve zeytinyağının etkisini göstermesi adına yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekleyin. Bu işlemin ardından da saçlarınızı şampuanla iyice yıkayın ve bol su yardımı ile durulayın.

Önerilen Yazı  Selüliti Azaltmak İçin Yiyebileceğiniz 5 Meyve

 

 

3 Beslenmenize Dikkat Edin

Cildimiz, dişlerimiz, gözlerimiz, organlarımız, el ve ayaklarımızı yani kısacası tüm vücudumuzun sağlıklı olması adına ana kural sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenine sahip olmaktır. Taze meyve ve sebzeler, vücudumuza faydalı yağları alabileceğimiz gibi süt ve süt ürünleride, zeytinyağı gibi gıdalar saçlarımıza büyük bir oranda sağlık verecektir. Özellikle de karbonhidratın ve yağın tamamen kesildiği diyet programlarından kesinlikle uzak durmaya çalışın.

 

 

2 Düzenli Saç Kesimi

Saç uçları her ne kadar bakım yaparsanız yapın zaman içerisinde kendiliğinden de kırılacaktır. Bu kırıkları gidermek adına düzenli olarak kestirmeniz saçlarınızın zaman içerisinde daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Saç tellerinin en sağlıklı olan bölümleri köklerine yakın olan bölümlerdir. Uçlarından düzenli olarak kestirirseniz geriye sağlıklı bölümler kalmış olacaktır. Hatta bu düzenli saç kesimleri sayesinde saç telleriniz güçlenerek daha kalın telli olma yolunda ilerleyecektir.

Önerilen Yazı  Yağlı Saçlara 5 Doğal Çözüm Yolu

 

 

1 Saç Kremi

Piyasada satılmakta olan çoğu saç kremi uzun süreli kullanımlarda saçları yıpratan ve büyük oranda solmasına neden olan ağır kimyasallar içermektedirler. Bu tarz saç kremlerini kullanmak yerine haftada bir iki defa kaymak ve yoğurt sayesinde yapacağınız doğal bir saç bakımı elde edebilirsiniz. Saçınıza ve kafa derinize kaymak veya yoğurt sürerek bu karışımı yaklaşık olarak yarım saat beklettikten sonra kendi saçlarınıza uygun olan bir şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir