Kapat

Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

Anasayfa
Kadın Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

Saçlarımızın sağlıklı, parlak, yumuşak ve güçlü olmasını sağlamak pek kolay değildir. Her zaman özenli ve düzenli saç bakımı yapmamız gerekmektedir. Ancak çoğumuzun, saçlara zarar veren ve sağlıklı saçlara ulaşmayı engelleyen alışkanlıklarımız bulunmaktadır. Zarar verebilecek birçok etken bulunmaktadır. Buna örnek olarak en başında ısı veren aletler gelir. İşte sağlıklı saçlara ulaşmak için derhal bırakmanız gerekecek 5 alışkanlık.

 

 

5 Isı Veren Aletleri Çok Sık Kullanmak

Düzleştiriciler, maşalar, fön makinesi bizim saçlarımızı kolayca şekillendirmemizi sağlıyor olabilir. Ancak sürekli kullanımda saçlarına zarar verdikleri de bir gerçektir. Bu aletleri en azından haftada 1 kullanmaya ve kullanmadan önce saçlarını ısıdan koruyacak ürünler kullanmaya önem vermelisiniz. Bu sayede görünümü daha parlak sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Isı uygulamayı ne kadar azaltırsanız saçlarınız adına o kadar çok faydalı olacaktır.

Önerilen Yazı  Biberiye Tedavisi ile Daha Güzel Saçlara Sahip Olun

 

 

 

4 Saçı Çok Yıkamak

“Saçlarımı yıkamadan duramam” diyenlerdenseniz saç derinize zarar verdiğini söylememiz gerekmektedir. Saç derinizdeki doğal yağlar, saçlarınızı aşırı yıkamaya başladığınızda yok olmaya başlar ve bu da saçlarınızın kurumasına neden olur. Özellikle saçlarınız çabuk yağlanıyor diye günde 2 kere bile saçlarınızı yıkıyorsanız bu alışkanlığınızdan mutlaka vazgeçmelisiniz. En azından gün aşırı saçını yıkamanız sizin saçlarınız için daha yararlı olacaktır.

Önerilen Yazı  Argan Yağının 5 Kullanım Alanı

 

 

3 Sağlıksız Beslenmek

Sağlıksız ve düzensiz beslenme alışkanlıkları da saçlarınıza zarar vermektedir. Vücudunuz ihtiyacı olan besinleri alamadığınızda bu durum saçlarınıza da yansıyor ve dökülmeler, kepek, kuruluk gibi pek çok saç sorunu ortaya çıkıyor. Yediğiniz sağlıksız besinler her ne kadar vücudunuza zarar verse bile saçlarınıza da bu olumsuzluk ister istemez yansır. Zaman geçtikçe de saçlarınız parlaklığını yitirmeye başlar. Bu nedenle beslenme düzeninizi oturtmalı, sağlıklı gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz.

 

 

2 Saçı Yanlış Kurutmak

Banyodan sonra saçlarınızı havluyla çitileyerek kurulamayı alışkanlık haline getirdiyseniz saçlarınız bu durumdan oldukça rahatsız olmaktadır. Saçlarınızdaki nemi almak için kullanmadığınız, pamuklu bir tişörte saçlarınızı sarın ve bir süre nemini aldıktan sonra kendiliğinden kurumasını sağlayın. Saçlarınızı kurutmanın en sağlıklı yolu budur. Eğer yaz aylarında iseniz da en güzel yolu da kendi kuruması haline bırakmaktır.

Önerilen Yazı  Cilt Lekelerini 5 Çözüm Yolu Sayesinde Halledin

 

 

1 Saçla Oynamak

Ders dinlerken, çalışırken ya da televizyon seyrederken fark etmeden saçlarınızla oynamaya başlıyorsanız bu alışkanlığınızı da bırakmanız gerekmektedir. Parmaklarınızda ve elinizde olan yağlar, kirler siz saçlarınızla oynadıkça saçlarınıza ulaşmaktadır. Saçlarınız sık yağlanıyor ise çabucak kirlenimesinin en büyük nedenlerinden birisi de bu olabilir. Bu yüzden sizde eğer bunu sık sık yapıyorsanız bir an önce bu alışkanlığınızı bırakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir