Kapat

Saçların Hızlı Uzaması İçin 5 Altın Öneri

Anasayfa
Kadın Saçların Hızlı Uzaması İçin 5 Altın Öneri

İnsanlar için bedendeki en vazgeçilmez uzvu saçlarıdır. Uzun ve çokca sıkı saçlara sahip olmak herkese nasip olmuyor malesef. Fakat saçlarınızın ne kadar sürede uzayacağını sizin belirleme imkanınız vardır. Bu yazımızda Saçın hızlı uzaması için evde yapılabilecekler bir yana hızlı saç uzatma maskeleri ve hızlı saç uzatan şampuan gibi konulara da değindik. Hadi gelin bu formülleri 5 başlık altında inceleyelim.

 

 

1 Yüksek ısılı saç bakım cihazları hurdaya ayrılsın..

Eğer saçlarımı uzatma zamanımı kendim belirlemek istiyorum diyorsanız ve bu konuda kararınız kesin ise saç maşası ve saç düzleştiricilerinize veda edin. Bu cihazlarda bulunan yüksek ısı, saç diplerine zarar verdiği gibi bunun sonucunda saçların uzamasını geciktirir. Ama bir çaresi var kullanmaktan vazgeçemiyorsanız bu tip cihazları kullanmadan önce saçlarınıza ısıdan koruyucu saç bakımını uygulayın.

Önerilen Yazı  Kış Aylarında Cilt Kuruluğunu Önlemenin 5 Yolu

 

 

2 Duşta saçlarınıza sürekli soğuk su uygulamayın.

Banyoya girdiğinizde her insan gibi yüksek sıcaklık derecesinde bulunan suyla duş aldınız. Fakat bu durum aynı üstteki maddemizde olduğu gibi sıcak su saç köklerinize zarar verdiği gibi uzamasınıda engeller. Yani temel sorun, ısıdan yıpranan saçlarımızın nemini kaybetmesidir. Ama herşeyin çaresi olduğu gibi bununda çaresi tabiiiki de var saçlarınızı duştan çıktıktan sonra 5 dakika gibi bir süre soğuk suyla nemlendirin.

Önerilen Yazı  Tuzun Güzellik Amaçlı 5 Kullanımı

 

 

3 C ve E vitamini alımınızı arttırın.

Gündelik yediğiniz besinlerde bulunan C ve E vitamini saçlarınızın güçlü olmasını sağlayacak ve saç dökülmelerine engel olacaktır. Et ve yumurta protein miktarı bakımından oldukça zengindir. Saç diplerinizde ki kan akışını hızlandıran E vitamininin anlamı ise daha çok sağlıklı saçlar demektir. Daha sağlıklı saçlar demek ise sizi tatmin edici sürede uzayan saçlar demektir.Cildin ve aynı zamanda saçların teminatı olan C vitamini vücuda kollajen salgılayarak saçın güçlü kalmasını sağlar. Bu nedenle sağlıklı beslenmek, saçınızın uzama hızını artırmak ve güçlü saçlara sahip olabilmek adına önemlidir.

Önerilen Yazı  Maskara Kullanırken Yapılan 5 Hata

 

 

4 “Kestirdikçe uzar” ifadesiyle karşılaşmaktan korkmayın.

Çoğu insan saçlarını kestirmekten korkar. Hatta saç kesiminin sonunda şok geçirerek günlerce ağlayan, dizlerini döven insanlar oldukça fazla. Ancak şunu unutmayın ki kesilen saç daha çabuk ve daha hızlı uzar. O yüzden “Kestikçe uzar” efsanesini göz ardı etmeyin.

 

 

5 Saçlarınızı rahat bırakın.

Birçok kadın saçlarının boynuna ve yüzlerine temas etmesinden hoşlanmadığı için uyku sırasında saçını toplar. Fakat sert bir şekilde bağlanan saçlar gece boyunca yastığın da etkisiyle ezilir ve zamanla güçsüzleşir. Bu da saçların güçlü ve hızlı bir şekilde uzamasını engeller. Bu sebeple uyku esnasında muhakkak saçlarınızın açık olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir