Kapat

Saçlarınızı Daha Az Yıkamanızı Sağlayacak 5 Çözüm Yolu

Anasayfa
Kadın Saçlarınızı Daha Az Yıkamanızı Sağlayacak 5 Çözüm Yolu

Genel anlamda her insanı rahatsız eden problemlerin en başında kirli ve pis saçlar gelir. Saçlarımız, dış görünüş itibari ile en fazla dikkat çekmekte olan şeydir. Bu nedenden dolayı da insanlar kendilerine daha az güvenir ve özgüven eksikliği yaşarlar. Tüm bu şeylere rağmen saçlarınızı o kadar sık yıkamanıza kesin olarak gerek yoktur. Saçlarınızı daha uzun süre temiz tutabilmek için sizlere bazı ipuçları vereceğiz.

 

 

5 Fazla Saç Ürünü Kullanmayın

Kuru şampuan ve saç spreyi gibi bazı saç ürünleri saçlarınızı düşündüğünüzden daha fazla bir oranda kirlenmesine sebep olabilir. Bu sebepten dolayı saçlarınızı bu tarz ürünlerden uzak tutmanız önemli ölçüde saçlarınızın daha temiz kalmasına yardımcı olacaktır. Eğer kullanmak istiyorsanız da haftada bir iki defa kullanabilirsiniz. Ama bizce bunlardan uzak kalmak saçlarınız açısından daha faydalı olacaktır.

Önerilen Yazı  Selüliti Azaltmak İçin Yiyebileceğiniz 5 Meyve

 

 

4 Saçlarınızı Daha Az Tarayın

Genel olarak herkes saçlarını daha fazla tarafının saçlarına fayda sağladığını ve saha parlak gözüktüğünü düşünür. Bu bilgi kesin olarak yanlıştır. Aslına bakılırsa saçlarınıza ne kadar dokunursanız ve tarak kullanırsanız saçlarınızda bir o kadar kirlenir. Bu sebeplerden dolayı da saçlarınızı fırça ile taramayın. Bunun yerine ise bir tarak kullanmayı deneyin. Bu sayede saçlarınız zaman içerisinde daha sağlıklı bir hal alacak ve daha parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Önerilen Yazı  Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

 

 

3 Saçınıza Fazla Isı Uygulamayın

Saç kurutma makineleri ve fön makineleri gibi ısı veren makineler aşırı şekilde kullanıldığı zamanlarda saçlarınızın yıpranıp soluk bir görünümüne sahip olmasına sebep olur. Aynı zamanda bu tarz makineler saçlarınızın daha kirli bir görünüme kavuşmasına neden olur. Eğer bu tarz makineleri kullanmanız gerekiyorsa da 150 ile 180 derece arasında kullanmanız tavsiye edilir.

 

 

2 Sık Bir Şekilde Yastık Kılıfınızı Değiştirin

Saçlarınızın normal kirlenme hızına oranla daha hızlı kirlenmesinin nedenleri arasında yastık kılıflarının uzun süre değiştirilmemesidir. Kullandığınız yastık kılıflarınız uzun süre değiştirilmediği zaman yastığın üzerinde kalan yağ ve saç kremlerini saçlarınız yeniden emer. Sonuç olarak ise saçlarınız kirli bir hale gelir.Bu durumu önlemek için yastık kılıfınızı haftada en az bir kere olmak üzere değiştirmeye özen gösterin.

Önerilen Yazı  Yüz Temizliğinde Yapılan 5 Hata

 

 

1 Saçlarınızı Soğuk Ve Sıcaktan Korumaya Özen Gösterin

Kış ve yaz mevsimlerinde saçlarınızı büyük oranda korumanız gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi ise bu mevsimlerde saç derinizdeki yağ üretimi büyük oranda artar ve saç köklerinde yağlanmaya sebep olur. Bu konuda alabileceğiniz en iyi önlem ise yaz mevsimlerinde kafanıza şapka takmak, kış mevsimlerinde ise saçınızı korumak için ise bir bere takmaktır. Aynı zamanda saçlarınız yapılacak bakımları da aksatmamanız büyük bir önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir