Kapat

Sağlıklı Dudaklara 5 Farklı Yolda Sahip Olun

Anasayfa
Kadın Sağlıklı Dudaklara 5 Farklı Yolda Sahip Olun

Dudaklar insanlar arasında en fazla dikkat çekici özelliğe sahip olan kısımdır. Yaşımız ilerledikçe dudaklarımızda kurur, hacmini kaybeder ve çevresinde ince kırışıklıklar meydana gelir. Tabi ki de her insanda aynı yaşta aynı tepkiyi göstermez. Fakat yinede sizin kendi elinizde olan bakımlar sayesinde bu etkileri daha ileriye atabilirsiniz. Sizler için sağlıklı dudaklara sahip olmak için yapılması gerekenleri sıraladık.

Önerilen Yazı  Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu

 

 

5 Dudaklar Kuru Bırakılmalı

Dudaklarınızın güzel kalmasını sağlayacak en büyük etkenlerden birisi ise düzenli olan dudağınıza dudak balmı sürmeniz ve onu kuru bırakmamanızdır. Eğer uzun bir süre boyunca dudaklarınızı kuru bırakırsanız sağlıksız ve kötü bir görüntü oluşabilir. Elinizden geldiği sürece yanınızda bir dudak balmı taşıyarak sürekli yenileyin.

 

 

4 Peeling Yapılmalı

Dudaklarınızın güzelliğini kaybetmemesi için haftada bir veya sizin kendi tercihinize göre peeling yapılmalıdır. Eğer isterseniz de peeling yaparken diş fırçasını da kullanabilirsiniz. Yaptığınız peeling sayesinde ölü derilerden kurtulmuş olursunuz ve onun yerine canlı deri ortaya çıkmış olur.

Önerilen Yazı  Selülite Neden Olan 6 Şey

 

 

3 Sigaradan Uzak Durulmalı

Sigaranın içinde bulunan nikotin oksidatif strese neden olarak yaşlanma etkisini hızlandırır. Mekanik etkisinin olması nedeniyle dudak çevresinde kırışıklık olmasına veya artmasına sebep olur. Bunların yanı sıra dudakta koyu lekelerin çıkmamasınada sebep olabilir.

 

 

2 Kimyasal İçeren Rujlardan Kaçınmalı

İçerinde yüksek oranda kimyasal içeren rujlar tercih edilmemelidir. İçerisinde daha çok doğal şeyler bulunan rujlar seçilmelidir. Son tarihi geçmiş bozuk ürünlerden uzak durulmalı ve gece yatarken asla ruj silinmeden uygulanmamalıdır.

Önerilen Yazı  Yağ Yakımında Etkili Olan 5 Besin

 

 

1 Beslenmeye Dikkat Edilmeli

 

Dudaklarınızın sağlığı açısından da beslenmeye önem verilmelidir. Vitaminler açısından zengin olan bir diyet yapabilirsiniz. Bunun yanında da bol bol meyve tüketmekte önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir