Kapat

Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 5 Şey

Anasayfa
Kadın Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 5 Şey

Her şeyin başında gelen ve dışarıdan görüntümüzü etkileyen en önemli etkenlerden birisi saçlarımız’dır. Saçalarımıza bazen her ne kadar özen gösterip bir sürü bakımlar uygulasak dahi her zaman olumlu sonuçlara ulaşamayabiliriz.

 

Bazen uyguladığımız bir bakım maskesi veya bir saç kremi bize iyi gelirken başka bir kişiye aynı sonucu veremeyebilir. Bunun nedenlerinden birisi ise her insanın saç telinin, yapısının farklı olmasından kaynaklanır. Bu yüzden sağlıklı saçlar olmasının en başında hangi bakımı uyguladığımız ve bu bakımın bizim saçımızda işe yarayıp yaramaması önemlidir. Bu noktada en önemli şey uygun ürünlerle saç bakımını yapmaktır.

 

 

1 Saçlarınızı Çok Yıkamayın

Saçınızı aşırı derecede çok yıkamak saçınızın kurumasına, elektriklenmesine ve bakımsız görünmesine neden olabilir. Saçınızın bir süre kendi yağıyla da durması önemli bir etkendir. Biz sürekli yıkadıkça saçımızı yıpratabiliriz. Saç yıkama sıklığı tabi ki de kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Saçımızın günde en fazla bir kere haftada ise en az bir defa yıkamak önemlidir. Tabi bu yıkama işlemi yapılırken yine söylediğimiz gibi uygun saç ürünlerinizi bulup uygulamak önemlidir.

Önerilen Yazı  Selülit Nedeni Olan 5 Yiyecek

 

 

2 Saça Isı Uygulanmamalı

Saçlarınızı güzel göstermek için uyguladığınız yöntemlerden olan düzleştirmek maşa yapmak gibi şeyler saça olduğundan çok zarar verir. Saça aşırı derece sıcaklık uygulandığı için saçın kırılmasına ve kötü görünümüne neden olur. Ayrıca bu ürünler saçlarınız eğer dökülüyorsa bunun başlıca sebeplerinden birisi de olabilir. Bu yüzden ısı ile ilgili uygulamalardan uzak durmanız saçınız için daha sağlıklı bir görünüme ulaşmanıza yardım eder.

Önerilen Yazı  Saçların Hızlı Uzaması İçin 5 Altın Öneri

 

 

3 Sağlıklı Beslenmek

Saçlarınız eğer dökülüyorsa bunun sebeplerinden birisi sağlıklı beslenmediğinizi gösterir. Siz kendi sağlınıza dikkat edip sağlıklı beslenirseniz saçlarınızda buna oranla daha güçlü parlak bakımlı bir hal alır. Yani dışarıdan her ne kadar bakım yapılsa bile en önemlisi içten doğru ve düzgün beslenmektir. Tabi buna ek olarak sizin sağlıklı beslenmenizin yanında spor yapmanızda saçınızın iyi görünümüne sebep olabilir.

 

 

4 Saç Derinize Düzenli Olarak Masaj Yapınız

Nasıl vücudunuza masaj yapıldığında rahatlık hissediyorsanız saç derinize de özen gösterip düzenli bir masaj yapmanız çok önemlidir. Saçınıza ne kadar düzenli bir masaj yaparsanız kan dolaşımınız da bir o kadar hızlanır besin aktarımı artar ayrıyettende saç köklerinizin besin alımı hızlandığından dolayı saç kökleri kalınlaşır güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.Bu yaptığınız masajı bir yağ yardımı ile uygularsanız daha da sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Örnek olarak Hindistan Vevizi Yağıyla saç diplerine masaj yapıp kırık saç ucunuz varsa uçlarına da uygulayabilirsiniz. Bu sayede yumuşacık bakımlı saçlarınız olur.

Önerilen Yazı  Kadınlarda Kalp Krizinin 5 Belirtisi

 

 

5Saç Bakım Maskesi

Kendi saç tipinize göre uygulayabileceğiniz bir bakım maskesi bulup deneyerek onu ayda 1 veya onun kendi uygulama şekline göre ayarlayabilirsiniz. Eğer isterseniz evinizde de sadece Zeytinyağı ile masaj yaparak saçınızda bekletebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulayabileceğiniz bir çok saç yağı bulunur. Hindistan Cevizi Yağı ve Badem Yağı gibi sağlıklı yağlarla kendinize göre yeni maskeler keşfedip deneyebilirsiniz.

“Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 5 Şey” üzerine 2 yorum

  1. Gökçe says:
  2. uzay says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir