Kapat

Sahibini Peşini Köpek Gibi Takip Eden 5 Kedi Cinsi

Anasayfa
Hayvan Sahibini Peşini Köpek Gibi Takip Eden 5 Kedi Cinsi

Kediler köpekler gibi sahibinin peşinden koşan cinste hayvanlar değildirler. Kedilerin kalbini kazanmak için ise fazlaca uğraşmanız gerekebilir. Bazı insanlar ise kedilerinde köpekler kadar sevgi dolu olmalarına rağmen gösteremediklerini düşünürler. Bu ön yargılarımızın maalesef ki değişmesi gerekiyor, bu listedeki 5 kedi cinsi sahibinin yanından bir saniye bile ayrılmak istememeleriyle beraberinde çok sevecen bir hal alıyor. En güzel kedi cinsleri dediğimiz anda bizim aklımıza gelen bu 5 ‘i sizler için sıraladık.

Önerilen Yazı  Dünyada En Kötü Kokuya Sahip Olan 5 Hayvan

 

 

5 Scottish Fold

Oyuncak adı gibi aynı şekilde yumuşacık ve pofuduk olan bu kedi cinsi Türkiye’de de en çok tercih edilen kedi türleri arasındadır. Bu kedi türleri her dakika sahiplerini takip etmeleriyle bilinirler ve sahipleri hangi odaya giderse gitsin peşine takılırlar. Sessiz ve sosyal türde olan bu kediler küçük çocuklarla da iyi anlaşırlar.

 

 

4 Ragdoll

Sakinlikleri ve sevecenlikleriyle öne çıkan bu kedi cinsi çok ses çıkarmazlar. Ayrıca Scottish Fold cinsi kedilerinde olduğu gibi çocuklarla oldukça iyi anlaşırlar. Özellikle de çok iyi apartman kedisi oldukları bilinir.

Önerilen Yazı  Okyanusta Yaşayan En Büyük 5 Canlı

 

 

3 Tonkinese

Aşırı derecede sosyal olan bu sevimli kedilerin onları hep sevecek sürekli ilgilenecek insanlar tarafından bakılması gerekir. Bu cins kediler yaşadığı evdeki her bir kişiyi sevecek ve ondan aynı şekilde ilgiyi isteyecek türde kedilerdir.

 

 

2 Birman

Bu cins kediler sahiplerinin modlarına göre hareket etmeleriyle ünlüdür. Örneği; sahipleri mutlu ise kedileri de oyuncu olacaktır ama bunun tam tersi olarak sahipleri üzüntülü ise kedileri de onları teselli edecek sakinlikte olurlar. Birman kedi cinsi çok duygusaldır bu sebeple evin içinde boş boş durmaktansa sürekli sahiplerinin yanında olurlar.

Önerilen Yazı  Köpek Balıkları Hakkında Az Bilinen 5 Şey

 

 

1 Siyam

Türkiye de yaygın olan bir diğer kedi türüde Siyam’dır. Siyam kedileri oldukça neşeli, enerjik ve sevgi doludurlar. Birçok insana göre bu kedilerin sevgileri gözlerinden bile anlaşılabiliyor. Bu kedilerin en sevdikleri şey ise kendilerini sahiplerine sevdirmektir fakat yinede bu listenin en enerjik kedi türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir