Kapat

Sararan Tırnakları Beyazlatmanın 5 Yolu

Anasayfa
Kadın Sararan Tırnakları Beyazlatmanın 5 Yolu

Tırnaklarınızın sararmasına izin vermemek en iyi yöntem olsa bile sararan tırnaklara iyi gelebilecek bazı yöntemler bulunur. Fakat uygulayacağınız bu yöntemlerden bir anda sonuç almanız mümkün değildir en az 2 hafta kadar bir süre uygulamanız gerekmektedir. Bunun yanında aniden sonuç alacağınız yöntemler tırnaklarınızın sağlığının bozulmasına sebep olabilir. Sizlerde sararan tırnakları beyazlatma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

 

 • #1 Limon ile Beyazlatma

  Tırnaklar adına genellikle en çok duyduğumuz iyileştirici yollardan birisi limon yardımıyla beyazlatmaktır. Bu uygulamayı yalnızca 1-2 gün kullanmış olsanız bile tırnaklarınızı beyazlatmış ve güçlendirmiş hale getirir. Yapmanız gereken ise bir limonun yarısını bir kaba sıkarak içine ılık su eklemeniz ve ardından 15 dakika ellerinizi içerisinde bekletmenizdir. Ardından da elinizin kendi kuruması için bırakabilirsiniz. Bu uygulamayı istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

 • #2 Maden Suyu ve Süt ile Beyazlatma

  1-1 oranına uyacak şekilde sütü ve maden suyunu bir kabın içerisinde karıştırın. Ardından tırnaklarınızı bu karışımın içerisinde yaklaşık olarak 5 dakika kadar tuttuktan sonra tırnaklarınızın üst kısmını törpüleyin.

 • #3 Menekşe Yağı ile Beyazlatma

  Menekşe yağı hem tırnaklarınızı güçlendirmek hem de beyazlatmak için kullanabileceğiniz bir yağdır. Bir pamuğun üzerine damlatacağınız menekşe yağı ile tırnaklarınızı silip o şekilde yıkamadan bırakabilirsiniz.

 • #4 Diş Macunu ile Beyazlatma

  Bu yöntemde oldukça etkili olacak bir yöntemdir. Bir tane diş fırçasının üzerine diş beyazlatma özelliği olan macun sıkarak tırnaklarınızı fırçalamaktır. Bu işlemi uyguladıktan sonra 10 dakika da o şekilde bekletmeniz daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

 • #5 Karbonat ile Beyazlatma

  Genellikle bu aralar kozmetik alanında kullanılan karbonattan, tırnakları beyazlatmak içinde yararlanılır. 1 çay kaşığı kadar yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırdıktan sonra kıvam yakalamak için su ekleyebilirsiniz. Bu karışım ile tırnaklarınızı ovun ve hemen yıkayın. Bu uygulamayı haftada en fazla 3 kere yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Cilde İyi Gelen 5 Vitamin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir