Kapat

Selülit Nedeni Olan 5 Yiyecek

Anasayfa
Kadın Selülit Nedeni Olan 5 Yiyecek

Selülit görünümünü azaltmak ve kurtulmak için çeşitli ev yapımı tarifler mevcuttur.  Fakat selülite neyin neden olduğunu veya arttırdığı henüz hala bilmiyor olabilirsiniz. Belki de bu nedenden dolayı kullanmakta olduğunuz selülit kremleri size fayda sağlamıyor olabilir.Selülit oluşumunu arttıran bazı yiyecekler mevcuttur. Sizde bu besinlerin neler olduğunu öğrenerek o besinlerden uzak durabilirsiniz.İşte selülit oluşumunu arttıran bazı yiyecekler.

 

 

5 Tatlılar

Herkesin bildiği üzere tatlılar çok leziz ve onlardan uzak kalmak pekte kolay değil. Fakat pürüzsüz ve sıkı bir cilt için tatlı tüketiminizi mümkün olduğu kadar azaltmanız gerekmektedir. Tatlı yiyecekleri tüketmek vücudunuzdaki yağ oranını arttırarak selülit görünümünü büyük bir oranda arttırır. Kurabiyeler, kekler, pastalar ve şekerlemeler bütün hepsi oldukça lezizler ancak bu yiyecekler içlerinde yüksek bir miktarda trans yağ barındırmaktadırlar. Bu durumda daha da fazla iltihaplanmaya neden olur. Özellikle işlenmiş şeker tüketiyorsanız, aşırı şeker kullanımı içecekler ile birlikte tüketimi zamanlarda oldukça zararlıdır. Bu tür şekerler alındığı zaman vücudumuzda enerjiye çevrilmek yerine kalça, bacaklarda ve özellikle mide bölümlerinde bir yığılma oluştururlar. Bunların yerine ise tatlandırıcı, diyet şeker veya işlenmemiş şekerleri kullanmayı tercih edin.Eğer aşırı derecede tatlı tüketme isteğine sahipseniz gün içerisinde bir dilim bitter çikolata yemeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede hem tatlı ihtiyacınızı gidermiş olursunuz hem de aşırı derece tatlı tüketiminden kaçınmış olursunuz.

Önerilen Yazı  Biberiye Tedavisi ile Daha Güzel Saçlara Sahip Olun

 

 

4 Yağlar

Genel anlamda bugünlerde tüketmekte olduğumuz tüm besinler tamamen yağdır. Hamburger, pizaa, sosis ve patates kızartması gibi rast food türü yiyecekler vücudumuzun ve tabi ki de cildimizin en büyük düşmanıdır. Bu tarzda aşırı yağlı olan yiyecekler ileri ki zamanlarda vücudumuzun kötü görünümüne yol açarlar. Margarin ve krema türü ürünlerden de mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın. Kızarmış yiyecek tüketiminizi mümkün olduğunca sınırlandırmaya çalışmalısınız. Aynı zamanda bir grup kırmızı ette selülit görünümünü azaltmak isteyen kişilere tavsiye edilmemektedir. Bunlarda bazıları ise:salam sosis ve pastırmadır.

Önerilen Yazı  Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu

 

 

3 Tuz

Sodyum genel sağlığımız açısından da oldukça zararlıdır. En başında tuz vücudumuzda sıvı tutumuna büyük. bir oranda sebep olmaktadır. Bu da selülitlerin görünümü açısından bir ortam yaratmaktadır. Günlük olarak 1.5 gramdan fazla tuz tüketimi tavsiye edilmemektedir. Yiyeceklerinizi tuz yerine çeşitler baharatlar yardımıyla pişirmeyi deneyin. Yemek yediğiniz zamanlarda da tuzu mümkün olduğunca masanızdan uzak tutun. Bu sayede tuzdan uzak kalarak tuz dökme isteğinizi azaltabilirsiniz. Aynı zamanda sofra tuzu yerine himalaya tuzu ve deniz tuzu kullanmayı tercih etmelisiniz.

Önerilen Yazı  Yüz Temizliğinde Yapılan 5 Hata

 

 

2 Gazlı İçecekler

Gazlı içecekler hem genel sağlığınız hem de cilt sağlığınız açısından oldukça zararlıdır. Gazlı içecekler, özellikle de kola gibi içeriğinde yüksek miktarda şeker ve çeşitli kimyasalları barındırırlar. Her zaman gazlı içeceklerden kaçınarak su tüketmeyi tercih etmelisinizdir. Eğer bu durumdan sıkılıyorsanız, doğal meyve aromalı suları veya soğuk bitki çaylarını da tercih edebilirsiniz.

 

 

1 Kahve

Ana içeriği kafein olan kahve de cildinize büyük oranlarda zararlar verebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken konu ise bu durum kahveyi demleyerek tükettiğinizde geçerlidir. Bunun nedeni ise kahve kahve çekirdekleri ve zeytinyağı yardımıyla selüliti azaltmaya yardımcı bir ev tedavisi uygulamanız mümkündür. Gün içerisinde yaklaşık olarak 2-3 fincan olacak kadar kahve tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir