Kapat

Selülite Neden Olan 6 Şey

Anasayfa
Kadın Selülite Neden Olan 6 Şey

Selülitten kurtulmak ve bu sorunu yaşamamak için, düzenli beslenmeli, bol bol su içmeli, egzersiz yapmalı, selülit karşıtı kremler kullanmalı ama son maddenin pek etkisi olacağını düşünmüyoruz … Bu gibi tavsiyeleri etrafınızdaki insanlardan sık sık duyuyorsunuz, fakat bunlara rağmen, tükettiğiniz besinlerin selülite yol açıp açmadığını bilmiyor musunuz ? Bu yazıda, selülitin görünüşünü azaltmak ve selülit oluşmasına engel olmak için, tüketmemeye dikkat etmeniz gereken yiyeceklerden 6 madde üzerinden sizlere bahsedeceğiz.

 

 

1 Beyaz Şeker

Beyaz şekerin içinde vücut için hiçbir yararlı madde bulunmaz, beslenme uzmanları ve spor hocaları tarafından zehir kadar tehlikeli bir besin olduğu söylenir. Beyaz şeker, boş kaloriler içerir. Bu boş kaloriler kilo almaya neden olduklarının yanı sıra selülitin görünümünü de değiştirerek vücudun bel kısmının çirkin gözükmesine neden olur. Beyaz şeker , şeker hastalığını tetikler aynı zamanda dişleri de hızlıca çürütür. Ayrıca kandaki asit oranını arttırarak, vücuttaki kalsiyum mineralleri azaltarak kemiklerin güçsüz kalmasını sağlar.

Önerilen Yazı  Kış Aylarında Cilt Kuruluğunu Önlemenin 5 Yolu

 

 

2 Rafine veya Sofra Tuzu

Selülite engel olmada, sofra tuzunu fazlaca tüketmemek çok önemlidir. Çünkü sofra tuzu, sodyum klorür içeren rafine bir tuz olduğu için bu madde kan dolaşımını oldukça yavaşlatır ve vicut içinde ödemlere neden olur. Kan dolaşımının hızlanması selülit oluşumunun artmasında çokca etkilidir. Bu sebeplerden dolayı günlük tuz kullanımızda deniz tuzu ve himalaya tuzu gibi mineral bakımından zengin olan tuzları kullanmaya dikkat edin.

 

 

3 Kızartılmış Yiyecekler

Kızartmış yiyeceklerin gereğinden fazla yağ içerdiği ve bu kızartılmış yiyecekleri kızartırken kullanılan yağların düşük kalitede olduğu bilinen bir gerçektir. Kızartılan yağlar vicuda girdiğinde içeride donarak toksin haline gelir ve bu durumda vicudun yağ oranı artarak bir sürü hastalığa neden olur. Bu nedenle kızartılmış yiyeceklere alternatif olarak ızgara, buharda, fırında pişirme, soteleme gibi şekilleri tavsiye ediyoruz. Emin olun ki kızarmış yiyeceklerden daha sağlıklıdırlar.

Önerilen Yazı  Makyaj Yaparken Cildi Korumanın 5 Yolu

 

 

4 Alkollü İçecekler

Alkollü içeceklerin selülite doğrudan etkileri yoktur, lakin deri içinde bulunan daamarlara etki ederek onları daraltırlar ve bu daha ciddi sonuçlara neden olur. Alkollü içeceklerde bulunan boş kalori yani vicuda kilo aldırmaktan başka hiçbirşeye yaramayan kalori türü bulunur. Vicut, alkolü işlemeye başladıktan sonra bu alkolü hızlıcıa şekere dönüştürür. Alkol almak yerine doğal içeecekleri tercih etmelisiniz. Bunlar meyve suyu, alkolsüz kokteyl, çay vb gibi şeyler olabilir.

 

 

 

 

5 Rafine Yiyecekler

Rafine edilmiş beyaz unla hazırlanan yiyeceklerin sindirimi zordur ve bu yüyecekler, vücutta selülite ve deride bozulmalar gibi sorunlara sebep olan toksinlerin birikmesine neden olurlar. Ayrıca hazımsızlık da, beyaz unlu yiyeceklerin yan etkilerindendir. Bu nedenle beyaz ekmek ve beyaz un tüketmemenizi öneriyoruz. Bunlar yerine tam tahıllı pirinç ve makarna yemeyi deneyin. Makarnanızı evde yapıyorsanız, tam tahıllı un kullanarak yapın.

Önerilen Yazı  Saçların Hızlı Uzaması İçin 5 Altın Öneri

 

 

6 Abur Cubur

Hamburger, patates kızartması, sandviç, soslar ve önceden pişirilmiş hazır yiyecekler, selülitin başlıca nedenleridir. Bu yiyecekler beyaz un, beyaz şeker, rafine tuz, trans yağ gibi, vücuda ve sağlığınıza çok zararlı olan maddeleri içerirler. Abur cuburların, kalple ilgili sorunlar yaşama riskini arttırdığı da ispatlanmıştır. Abur cubur yemek, vücuda gerekli olan hiçbir besini sağlamadığı gibi, alınan kalorilerin direkt yağ olarak depolanmalarına neden olur ve bu yüzden selülite yol açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir