Kapat

Selüliti Azaltmak İçin Yiyebileceğiniz 5 Meyve

Anasayfa
Kadın Selüliti Azaltmak İçin Yiyebileceğiniz 5 Meyve

Selülit, cildin altında yağ birikmesi sonucunda oluşan bir güzellik sorunudur. Temel olarak, küçük şişlikler ve çukur görünümleri meydana gelir. Neyse ki, doğal yollardan selüliti azaltmanın yöntemleri bulunmaktadır. Selülit genel olarak, kalça ve bacaklarda oluşmaya eğilimli olmasına rağmen, karın ve üst vücutta da görülebilmektedir. Kadınlar bu sorundan daha sık etkilenir ve aslında kadınların % 90’ında selülit belirli bir dereceye kadar vardır. Başlıca sebebi aşırı vücut ağırlığıdır, fakat enflamasyon ve hormonal dengesizlikler de bu konuda rol oynadığından dolayı herkesin başına gelebilir. Neyse ki, tropikal tedaviler ile birlikte, selüliti azaltmak için benimseyebileceğiniz bazı basit beslenme alışkanlıkları günümüzde mevcuttur. En önemlilerinden biri, belirli meyvelerin düzenli olarak tüketilmesi ve içlerindeki besin maddelerinin bu soruna büyük bir oranda yardımcı olmasıdır.İşte selüliti azaltmaya yardımcı olabilecek bazı meyveler.

 

 

5 Kavun

Kavunun içerisinde %90 su vardır ve bu yüzden selüliti azaltmaya yardımcı olan diüretik etkiye sahiptir. Bu etki, vitamin ve mineraller ile birlikte, sağlıklı bir lenfatik sistemini destekleyerek, toksinleri giderir ve dolaşımı optimize eder. Kavun tüketmek, bağırsaklarınız da ki yağ emilimini azaltır ve vücudunuzun bunu enerjiye dönüştürmesini daha kolay bir hale getirmesine yardımcı olur. Meyveyi doğal hali ile, günde 2 veya 3 kez olmak üzere tüketin. Smoothie ve salatalarınıza da ilave edin.

Önerilen Yazı  Yağlı Ciltler İçin 5 Bakım Önerisi

 

 

4 Çilek

Çilek, içeriğinde vücut detoksuna yardımcı olan antioksidanlarla ve temel mineralleri bulundurur. Düzenli tüketimi, enflamasyonu azaltırken toksinleri de kanınızdan temizlemeye yardımcı olur. Bu, antioksidanların yağ birikimlerinin oluşmasını engellemesine yardımcı olduğundan, selüliti azaltabileceğiniz anlamına gelmiş olur. Günde en az 2 veya 3 kez bir avuç çilek yiyin. Ya da taze çilek suyu hazırlayın ve her gün olmak üzere tüketin. Ardından bu meyveyi salatalarınıza ve tatlılarınıza eklemeyi unutmayın.

Önerilen Yazı  Güzel Kaşlar İçin 5 İpucu

 

 

3 Armut

Sağlıklı bir beslenmenin parçası olarak armut yemek, selüliti en aza indirmenin harika bir yolu olarak bilinmektedir. Bu tatlı meyve, tiroidinizin daha iyi çalışmasına yardımcı olan ve bu sayede de metabolizma problemlerini önleyen bir besin maddesi olan iyotu içerir. Bu, sağlıklı bir kiloyu korumak ve enflamasyonu önlemenin daha kolay olacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda, toksin eliminasyonunu destekleyen lif ve antioksidanlar içerdiğinden bahsetmeliyiz. Günde en az 3 tane çiğ armut tüketin.En az 2 hafta boyunca bir bardak armut suyunu sabah ilk iş olarak içmeye başlayın.

 

 

2 Muz

Muz, sıvı tutulumunu azaltan önemli bir mineral olan potasyumun ana kaynağı olarak bilinir. Bu besin maddesi, sodyum seviyelerini düzenler ve enflamasyonu en aza indirdiğinden, yeni selülit oluşumunu engellemeye büyük bir oranda yardımcı olur. Buna ek olarak, muzdaki vitaminler damarlarınıza giden kan akışını iyileştirmeye zaman içerisinde yardımcı olur. Bu daha iyi oksijenlenme ile sonuçlanır ve hatta selüliti azaltmanıza bile yardımcı olabilir. Her gün en az bir muz yiyin. Salatalara ve tatlılara eklemeyi unutmayın.

Önerilen Yazı  Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

 

 

1 Ananas

Ananasın, en iyi selülit karşıtı gıdalardan biri olması kesinlikle bir tesadüf değildir. Bromelain adı verilen bir enzim içerir, bu da ona anti-enflamatuvar ve diüretik özellikleri ve aynı zamanda antioksidanları sağlamaya yardımcı olur. Bunların hepsi, C vitamini ile birlikte, selüliti en aza indirmeye yardımcı olan, cilt altındaki yağ birikimlerini azaltmaya yardımcı olur. Hem meyve hem de meyve suyu tutulan sıvıların giderilmesini teşvik eder ve dolaşım sistemi açısından oldukça iyidir. Her gün bir bardak ananas suyu tüketin.Sabah ortasına bir bardak ananas suyu içmeye başlayın. Smoothie ve salatalarınıza ilave edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir