Kapat

Sıradan İnternet İşleriyle Zengin Olan 5 İnsan

Anasayfa
Gündem Sıradan İnternet İşleriyle Zengin Olan 5 İnsan

Milyoner kimliğiyle anılmak sanırım hepimizin hayalidir. Çalışarak bu duruma kavuşamayacağını düşünen ve bu konuda umudunu yitirmiş çoğu kişi, rüyasını Şans oyunları gişelerinde ya da yasa dışı yollarla gerçekleştirmeye çalışır. Define avcılarını bu yazıya ekleme gereği duymuyorum bile.. Gerçekten sizce de bu durum, sanıldığı kadar zor mu elde edilir ? Listemizdeki isimlerin ortak cevabı elbette hayır ! Çünkü bu isimlerin hepsi bir zamanlar sizin benim gibi sıradan insanlardı. Ne mi yaptılar ? Bilgisayarın start tuşuna basarak, kimilerine göre saçma olarak görülen düşüncelerini internet vasıtasıyla ortaya koydular. Milyoner olmak için yapılacak işler arasında yer alan web sitesi kurma ve geliştirme işi internetten para kazanma yolları arasında en çok bilinen durumdur. Teknoloji çağının yaşandığı günümüz, internetle birlikte çoğu kişiye ekmek kapısı olmuştur. Evet, bugün sizlere hayallerinin ve kimsenin aklına gelmeyen yaratıcı düşüncelerinin ardından giden 5 sıradan kişiden bahsedeceğiz. Bu isimlerin hepsi, şimdilerde kurdukları tuhaf web siteleri sayesinde sahibi olduğu servetin sefasını sürüyor. Kim mi bu internet milyonerleri ? Gelin birlikte öğrenelim..

Önerilen Yazı  Aç Karınla Yapmamanız Gereken 5 Şey

 

 

1 Mark Zuckerberg (Facebook)

Kurdukları tuhaf web siteleri sayesinde milyoner olan 5 sıradan kişi listemizin 1 numarasında görmeyi beklediğimiz isim elbette Facebook’tu. Görünen o ki tahminlerimizde yanılmamışız. Mark Zuckerberg ve birkaç arkadaşı tarafından kurulan web sitesi, bugün dünyanın en popüler siteleri arasında yer alıyor. Tüm günlerde kazandığı para 200 milyar dolar.

 

 

2 Mart Metro (Boomerang Boxes)

Marty Metro da kulağa oldukça saçma gelen; ama 1 milyon dolar getirisi olan bir internet sitesi kurmuş. Boomerang Boxes isimli web sitesinin sahibi, insanlara bir nevi kutu kiralama hizmeti veriyor. Biliyorsunuz, taşınan insanların en çok yakındığı şeylerden biri etrafta öylece duran kolilerdir. Bu yakındığımız kolilere aslında öyle zamanlarda ihtiyacımız oluyor ki. Ev taşırken, Ofis taşırken vs. öylece köşede duracağına böyle bir mantıkla kiralama olayını çok mantıklı bulabiliriz. Mart Metro da bu düşünceden yola çıkmış olacak ki ihtiyacı olan insanlara kutu hizmeti vermeye karar vermiş. Müşterilerin ayağına kadar götürülen ve kullanımdan sonra istenildiği yerden geri alınan kutular fikri, görünen o ki epey beğenilmiş. Nitekim Boomerang Boxes’in satışları 1 milyon dolara ulaşmış.

Önerilen Yazı  Ruh Halinizi İyileştirecek 5 Yiyecek

 

 

3 Eric Nakagawa & Kari Unebasami (Cheezburger)

Cheezburger isimli bir web sitesinin adını daha önce duyduğunuzu düşünüyoruz. Ama bu milyon dolarlık sitenin, kedi fotoğrafları paylaşan bir site olduğunu duymak insanı oldukça şaşırtıyor. 2007 yılında Eric Nakagawa ve Kari Unebasami tarafından kurulan web sitesi, kısa zaman içinde fenomen olmayı başarmış. Aynı yılın Eylül ayı içerisinde bir grup yatırımcı Cheezburger’i 2 milyon dolar karşılığında satın almış. Bir diğer şaşırtıcı gerçekse, kedilerden yola çıkan bu sitenin şuan ki değeri… Sizce sitenin şuan ki değeri ne kadardır? Hemen söyleyeyim, 80 milyon dolar civarında !

 

 

4 Bill Thomas (Bio Scientific İnc.)

Bir tavuk çiftliği sahibi olan Bill Thomas, çöpe atılan tavuk pisliklerini değerlendirmeye karar vermiş ve Bio Scientific Inc’yi kurmuş. Kurdukları tuhaf web siteleri sayesinde milyoner olan 10 sıradan kişi listemizin 4. sırasında yer alan bu sıra dışı web sitesi, tavuk gübresi satışı yapıyor. Bu işten gayet iyi sonuçlar elde eden Bill Thomas’ın geliri, yaklaşık 6 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Önerilen Yazı  Saat 9'u 5 Geçe Çekilmiş Tüyleri Diken Diken Eden 5 Görüntü

 

 

5 Alex Tew (Million Dolar Homepage)

Listemizin ilk sırasında sıradan bir üniversite öğrencisi olan ya da yok yok böyle anmak doğru olmaz Genç Milyoner olarak anarsak daha mantıklı olur. Yaptığı sistem biraz karmaşık fakat hayallerinin gerçekleşmesinde bu karmaşıklık pek bir sorun yaratmamış. Sistem şöyle işliyor, Oldukça basit bir sistemle kurulan sitenin ana sayfası, 1 milyon pikselden oluşuyor ve bağlantılar 10×10 piksellik bloklar halinde reklam amaçlı hizmet veriyor. 1 pikselin 1 dolardan satıldığını düşünürseniz, Alex Tew’in ne kadar kolay bir yoldan milyoner olduğunu anlayacaksınız. Sonuçta bu üniversite öğrencisi, Million Dollar Homepage ile dünya çapında ün kazanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir