Kapat

Siyah Noktalara Karşı 5 Çözüm Yolu

Anasayfa
Kadın Siyah Noktalara Karşı 5 Çözüm Yolu

Çoğunlukla yağlı cilt tipine sahip insanlarda meydana gelen siyah nokta kötü görüntüsü nedeniyle rahatsız edicidir. Biz de bu kötü görüntüyü yok etmek adına cildimize zararlı olabilecek her türlü kimyasalı deneriz. Zaralı olmaması adına birçok yolda bulunur. Kimyasallara başvurmadan doğal yollarla siyah noktalardan kurtulmanın yollarını sizler ile paylaşıyoruz. İşte buyurun ;

 

 • #1 Yulaf

  Yulaf ölü hücreleri arındırarak cildinizdeki fazla yağını arındırarak temizlenmesini sağlar. Kendinizi uygun olacak kadar yulafı temiz su ile pişirin. Hafif soğumasının bekledikten sonra sorunlu bölgenize sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra durulayın.

 • #2 Elma Sirkesi

  Her derdimize deva olan sirke içindeki birikmiş asitler sayesinde ciltte biriken kirlere etki eder. Suya ilave edebileceğiniz 3-4 kaşık sirkeyi günlük bakım rutininize ekleyerek tonik olarak kullanabilirsiniz.

 • #3 Domates

  Domates çok faydalı bir yiyecek olmasının yanı sıra cildimize de yararlı çoktur. İçerisinde bulunan A ve C vitaminleri sayesinde akne ve siyah noktalar üzerinde etki yaratır. Yapmanız gereken şey ise domatesin suyunu sıkarak istediğiniz bölgelerinize uygulamanızdır.

 • #4 Kil

  İçerisinde bulundurduğu mineraller nedeniyle yıllar boyu kullanılmıştır. Kil maskesi gözenekleri açarak kilin içerisindeki mineralleri emmeyi sağlıyor. Yapmanız gereken şey ise 1 yemek kaşığı kadar kili kaynamış soğutulmuş su ile karıştırarak bir macun kıvamına getirin. 10-25 dakikanın ardından ılık su ile yıkayın.

 • #5 Karbonat

  Her ne kadar sivilceleri gidermekte kullanıldığını bilsek bile siyah noktalarda da oldukça yararı vardır. 2 yemek kaşığı karbonatı maden suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Uygulayacağınız bölgelere masaj yardımı ile sürün.Ilık su ile durulamadan önce bir kaç dakika bekletin.

Önerilen Yazı  Argan Yağının 5 Kullanım Alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir