Kapat

Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

Anasayfa
Spor Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

Spor yapmak için türlü bahanelerle ne kadar savaştığımızı hepimiz biliyoruz. Spor yapmak için gerekli motivasyon ara ara bizimle olsa da tüm çabamızı bu motivasyonunu arttırmak amacıyla kullanırsak beraberinde gerçekleştireceğimiz spor aktivitesi hem enerji hem de beden ve ruh sağlığımız açısında büyük bir fayda sağlayacaktır. İçinizde o spor yapma motivasyonunuzu bulduğunuz zaman sakın bırakmayın. Kendinize spor yapmak için motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışınız.İşte motivasyonunuzu yüksek tutmak adına bazı yöntemler.

 

 

5 Farklı Spor Türleri Deneyin

Günümüzde birbirinden çok farklı alanlarda değişik spor türleri bulunmaktadır. Hatta günler geçtikçe ortaya bir yenisi daha eklenmektedir. Bu çeşitlilik sayesinde de herkes kendine uygun spor türünü rahatlıkla seçebilmektedir. Yeni çıkan spor türlerini denemek size hem heyecan hem de büyük bir oranda motivasyon sağlar. Üstelik bir de denediğiniz bu spordan memnun kalırsanız spor yapmak için bahaneleri de bir kenara atmayı başarmış olursunuz. Bu sebepten dolayı sizde hiç durmamalı, kendinize uygun yapabileceğiniz herhangi bir sporu seçmeli ve başlamalısınız dır.

Önerilen Yazı  Yüzmenin Vücuda Sağladığı 5 Fayda

 

 

4 Daha Mutlu Bir İş Hayatı İçin Spor Yapın

Düzenli egzersiz yapmanın sayesinde gün içerisinde büyük oranda iş stresinin sebep olduğu ağrıları azaltarak size huzur verir. Özellikle de ofiste çalışan ve uzun saatler boyunca masanın başı da oturan ya da sürekli ayakta çalışmak zorunda olan çalışanların en büyük çoğunluğu farklı bölgelerinde değişik oranlarla ağrılar hisseder. Spor yaparak bu ağrıları da azaltarak, kendinizi daha sağlıklı ve daha dinç hissedebilirsiniz. Bu sayede hem işinizde olan ağrılar yok olur hemde siz huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Dünyanın En Tehlikeli 5 Sporu

 

 

3 Spor Arkadaşları Edinin

Genel olarak bakıldığı zaman tek başınıza spor yapmak bazen çok sıkıcı bir hal alabilir. Fakat siz yanınıza spor arkadaşları edinerek spor aktivitelerinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Yanınızda herhangi birisiyle yapacağız sporda zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınızdır. Hatta onlarla birlikte  tatlı bir rekabete girerseniz bunun motivasyonunuza büyük bir etkisi olacaktır.

 

 

2 Düzenli Uyuyun

Düzenli bir şekilde uyumak öncelikle bedeninize enerji ve dinçlik bakımından oldukça büyük etki sağlar. Gün içerisinde uykusuz kaldığınız zaman bedeniniz kendini yorgun hisseder ve böyle durumlarda spor yapmaya motivasyonunuz kalmaz direk yatmak istersiniz. Bu yüzden araştırmalara göre günde 8 saatin ideal bir uyku süresi olduğu ortaya çıkarılmıştır. Sizde kendinize uygun olan uyku saatlerinizi belirlemeli ona göre uyku düzeninizi oturtmalısınız. Bunun sonucunda tam motivasyonlu günler sizi bekliyor olacaktır.

Önerilen Yazı  Dans Etmenin Vücudunuz Ve Hayatınız İçin 5 Önemli Faydası

 

 

1 Mobil Egzersiz Uygulamaları Kullanın

Spor motivasyonunuzu arttırmak için en yakınınızdaki akıllı telefon spor yaşamınızı takip ederek, size uyarılar göndererek, arkadaşlarınızla yarıştırarak sizin üzerinizde büyük bir motivasyon etkisi oluşturmaya yardımcı olacaktır. Arkadaşınız size oranla bugün kaç km koşmuş ? Kaç gündür egzersiz yapıyorsunuz ? gibi sorular sizi doğruca spora götürecektir.Bunun sayesinde kendinizin ne kadar kalori harcadığınıda görerek daha fazla spor yapmak isteyeceksinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir