Kapat

Sütün Bilinmeyen 5 Kullanım Alanı

Anasayfa
Bilim Sütün Bilinmeyen 5 Kullanım Alanı

Bütün insan sağlığına olan faydalarını bilmeyen yoktur. Fakat bu değişik kullanım alanlarını bilecek pek insan olduğu düşünülmez. Bir çok alanda faydası olan sütün şimdi anlatacaklarımızı okuduktan sonra sizde bazılarına şaşıracaksınız. Bazıları özellikle gerçekten inanılmaz hatta bir an önce hepsini denemek isteyebilirsiniz. İşte sütün kullanım alanları.

 

 • #1 Makyaj Temizlemek İçin

  Eğer evinizde o anda makyaj temizleme suyunuz yoksa ve makyajınızı silmeniz gerekiyorsa ilk olarak aklınıza süt gelmeli. Hem besleyici olması nedeniyle cildinizi besler hem de kolayca makyajınızı temizlemiş olursunuz. Tabi ki bu işlemi yaparken gözlerinizi korumayı ihmal etmeyip hafif hareketlerle temizlemeye özen gösterin.

 • #2 Saçın Parlak ve Güçlü Olması İçin

  Her zaman yaptığınız gibi yine saçlarınızı yıkayın ve şampuandan iyice arındırın. Ardından ise saçınızı sütle yıkayın ve 5 dakika kadar bekletin. Daha sonra ise saçınızdaki sütü de durulayıp yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 kere uygulayarak parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

 • #3 Sinek Isırıklarının Kaşıntısını Geçirir

  Bu uygulamayı bir sinek ısırığı veya böcek ısırıklarında kızaran, kaşınan bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu kaşıntıları gidermek için 2 ölçü sütü 1 ölçü temiz suyla karıştırın ve ısırıldığınız bölgeyi bu karışımla yıkayın.

 • #4 Ahşap Mobilyaları Temizlemek İçin

  Son kullanma tarihi geçmiş veya bozulmuş olan sütlerinizi alın temiz bir sprey şişesinin içine boşaltın. Daha sonra içerisine limon suyu ekleyin ve karıştırın. Bu yaptığınız karışımı istediğiniz ahşap üzerine püskürtüp bez yardımıyla silin. Sizde bunu fark edeceksiniz ki ahşaplarınız pırıl pırıl olacak.

 • #5 Derileri Parlatmak İçin

  Parlaklığını yitirmiş, yıpranmış olan deri eşyalarınız için bir bezi süte batırın, derilerinizi önce ıslanan bu bezle ardından da nemli bir bez yardımıyla temizleyin. Derilerinizin eskisinden de parlak olacağını fark edeceksiniz.

Önerilen Yazı  Dünyada ki En Pahalı 5 Madde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir