Kapat

Suyu Sevmeyen Kişiler İçin 5 Öneri

Anasayfa
Sağlık Suyu Sevmeyen Kişiler İçin 5 Öneri

Kilo vermek, selülitlerinizden kurtulmak, sağlıklı olmak, enerjik hissetmek ve daha birçok faydalı değişim yaşamak istiyorsanız günde 8 bardak su içmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Peki su içmeyi sevmiyorum diyorsanız ve ne yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa bu 5 öneri işinize yarayabilir.

 

 • #1 İçerisine Kendi Lezzetinizi Ekleyin

  Suyu tek başına içmek sıkıcı veya zor geliyor olabilir. Bunun yerine mağazalarda da gördüğümüz tatlandırıcılardan veya doğal olarak karpuz parçaları, nane veya limon dilimleri ilave edebilirsiniz. Tadının daha da artması için birkaç saat buzdolabınızda tutabilirsiniz.

 • #2 Yemeklerinize Baharat Ekleyin

  Yemeklerinize sık sık pul biber ekleyin. Bu yolla akşam yemeğine kadar yaklaşık bir sürahi su içmeyi sağlayabilirsiniz. Ayrıca yapılan araştırmalarda pul biberinin metabolizmayı hızlandırmada etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

 • #3 Telefonunuzu Kullanın

  Telefonunuzda bunun için kullanabileceğiniz birkaç uygulama var. Uygulamalar size zor geliyorsa gün boyunca size su içmeyi hatırlatması için telefonunuzda birkaç uyarıcı sistemi ayarlayabilirsiniz.

 • #4 Her Zaman Yanınızda Su Bulundurun

  Çoğumuz su almak için sık sık yerimizden kalkmaya üşeniyoruz. Örneğin tüm gün yolda veya masa başında kaldınız veya hiçbir bahaneniz olmasa bile masanızda mutlaka her daim su bulundurmaya özen gösterin. Sürekli masa başında çalışıyorsanız her zaman hatırlatıcı konumda suyunuzun ve bardağınızın olması sizi teşvik etmesi açısından önemlidir.

 • #5 Suyu Bir Meze Gibi Düşünün

  Yapılan araştırmalara göre yemek yemeden önce su içmenin kilo verme üzerinde olumlu etkileri olduğu bulunmuştur. Bir bardak daha fazla su içmek kilo vermenize faydalı olacağı için suyunuzu arttırma konusunda da bu sizin için iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Önerilen Yazı  Sağlıklı Kilo Vermek İçin En Önemli 5 Kural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir