Kapat

Tatili Edirne’de Geçirmek İçin 5 Sebep

Anasayfa
Seyahat Tatili Edirne’de Geçirmek İçin 5 Sebep

Türkiye’nin illerinden ve Marmara Bölgesinde yer alan Edirne şehri aslına bakılırsa Mimar Sinan’ın Selimiye Camisi ile bilindiği kadar bir çok kendine has şeyleri de bulunmaktadır. Edirne gezilecek yerler olarak sayılmaya kalkılsa yazacağımız bir çok şey olmasına rağmen biz sizlere temel olarak nerelere gidilmesi ve neden tatilinizi Edirne de geçirmeniz gerektiğinden biraz bahsedeceğiz.

 

 

5 Kırkpınar Güreşleri

Zamanınızı eğlenceli geçireceğiniz ve zamanın izler iken nasıl geçeceğini anlamayacağınız ata sporu olan güreşi izlemek için Edirne’ye gitmekte gezmekte bahane. Kırkpınar Güreşleri için gittiğinizde bile şehir sizi o büyüsüne kapılıp diğer yerleri gezmeye başlayacaksınız bile.

Önerilen Yazı  Roma'nın Gezilecek En Güzel 5 Yeri

 

 

4 Nehirleri

Meriç ve Tunca nehrini izlemek ise sizlere muhteşem bir zevk katacak. Hele ki kışın suyun yükselişi ile geldiği noktalara bakmak. Nehre yakın çay bahçelerinde çay içmek sizlerin içini ferahlatacaktır. Tunca ve Meriç nehrinden arabanız ile geçerek eşşiz güzelliğin keyfini sürebilirsiniz.

 

 

3 Sahilleri

Enez ve Erikli sahili olmak üzere yolunuz düştüğünde bu iki yerin sahillerine bayılacağınıza ve her gittiğiniz yerde böyle bir sahil ve su arayacağınıza eminiz. Sahilin uzunluğu ve genişliği olarak bakıldığında ve kumuna oranla Türkiye’nin dört bir yanında ki sahillere taş çıkartan sahil olan Edirne’nin sahillerinde kendinizi bulacak ve Soros Körfezinin tadını çıkaracaksınız. Egenin tuzlu sularına kendinizi salarak derin bir rahatlama yaşayacağınız ve suyun berraklığı da oldukça bir hoşunuza gidecektir.

Önerilen Yazı  Otelcilik Sektörü İş İlanları Bu Yaz Birçok Kişiye İş İmkanı Sunuyor

 

 

2 Yemekleri

Bir çok popüler yemeği bulunan Edirne ilinin ise en çok yemenizi tavsiye ettiğim şey Tava Ciğeridir. Diğer bir çok popüler yemeği bulunmasına rağmen merkeze gittiğinizde şiddetle tatmanızı tavsiye edilebilir. Tek olarak meşhur yeri orada bulunsa bile İstanbul’da dahil bir çok şehirde bazı dükkanlar Edirne Tava Ciğerini yapmaktadırlar. Edirne’de yemediğinizde hiç bir tat almayacağınız bu yemeği bence başka şehirlerde tatmanıza gerek yok. Gittiğinizde ve oranın en meşhur ciğercisini sorduğunuzda sizlere herkes gösterir. Mekana girdiğinizde duvarda ne kadar çok ünlünün gelmiş olduğunu belgeleyen fotoğraflarla karşılaşacaksınızdır.

Önerilen Yazı  Dünyada Bulunan 5 Lanetli Yer

 

 

1 Tarihi Yerleri

Edirne denildiğinde akla gelen ilk tarihi yapılardan biri olan Selimiye Camisini Osmanlı Padişahlarından II. Selim Mimar Sinan’a yaptırmıştır. Selimiye Camisini gezerken kesinlikle Caminin altında yer alan çarşıyı gezmeyi unutmayın. Tek tarihi yeri Selimiye Cami olmamakla beraberinde gezeceğiniz bir çok tarihi yer bulunan Edirne tam bir Osmanlı Şehri. Külliyeden tutunda kaleye, hamama kadar günümüze eski zamandan kalmış bir çok tarihi yerleri gezebilirsiniz.

“Tatili Edirne’de Geçirmek İçin 5 Sebep” üzerine 1 yorum

  1. berkant oğuzcan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir