Kapat

Ter Kokusundan Kurtulmanın 5 Yolu

Anasayfa
Kadın Ter Kokusundan Kurtulmanın 5 Yolu

Terleme ile mücadele etmek için piyasada birçok ürün vardır. Ancak bu ürünler genellikle etkili değildirler. Birçok insanın sahip olduğu en büyük problemlerden biri, bedenin birçok yerinde ter kokusunun aşırı olmasıdır. Yüz, koltuk altlarında, ayaklarda veya vücudun diğer bölgelerinde olabilir. Bu durum sosyal sorunlara neden olabilir. Terlemenin sebep olduğu bariz koku, kıyafetlerdeki ter izleri gibi hemen fark edilir. Aşağıda terleme ile mücadele etmek için bilmeniz gereken en etkili 5 yöntemi anlatacağız.

Önerilen Yazı  Argan Yağının 5 Kullanım Alanı

 

 

1 Antibakteriyel Jel

Sık sık, özellikle de sıcaklıklar arttığında aşırı derecede terlemeye başlarız. Hem terleme bizi rahatsız eder, hem de kötü kokar. Ayrıca, kıyafetlerdeki ıslaklıklar da rahatsız edicidir.Bu durumda, o anda banyo yapma veya koltuk altınızı yıkama fırsatınız yoksa, koltuk altlarınıza biraz antibakteriyel jel sürmek bir seçenektir. Bu terleme kokusunu azaltmaya ve bakterileri öldürmeye yardımcı olacaktır.

 

 

2 Oksijenli Su

Oksijenli su, bakterileri yok ederek terleme ile savaşan antiseptik bir üründür.Bu ürünle tere savaş açmak için sadece yarım bardak su ile bir yemek kaşığı oksijenli suyu karıştırmanız gerekir. Bunu koltuk altı bölgesine uygulayın.

Önerilen Yazı  Selülit Nedeni Olan 5 Yiyecek

 

 

3 Karbonat

Kokuları gidermek için diğer bir hızlı bir çözüm, karbonat, su ve şekerden oluşan ev yapımı karışımdır.

 

 

4 Meşe Kabuğu

Meşe kabuğu aşırı terlemeyi ortadan kaldırmak için en etkili maddelerden biridir. Bunu, eczanelerde ve diğer mağazalarda bulabilirsiniz. 1 litre kaynar su ve 5 yemek kaşığı rendelenmiş meşe kabuğu ile bir çay hazırlayabilirsiniz. Kaynamaya başladıktan sonra, kullanmadan önce 2 saat demlenmeye bırakınız. Bu çok etkili bir çaredir. Bu çaydan yararlanmanın bir başka yolu da, buz kalıbına yerleştirmektir. Donmasına izin verin ve daha sonra koltuk altlarınıza kolayca sürün.

Önerilen Yazı  Hızlı Saç Uzatmanın 5 Yolu

 

 

5 Şap Taşı


Şap taşı, ter önleyici özellikli bir mineraldir. Tamamen doğal bir ürün olduğu için kıyafetlerde kokuya ve lekeye izin vermez. Bu mineral, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip olduğundan aşırı terleme için çok faydalıdır. Ayrıca cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur ve gözenekler tıkanmaz. Diğer bir avantajı da, kimyasal ürünler gibi kolların altında iz bırakmamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir