Kapat

Tırnakların Kırılmadan Uzatmak İçin 5 Yardımcı Yol

Anasayfa
Kadın Tırnakların Kırılmadan Uzatmak İçin 5 Yardımcı Yol

Bakımlı ve genç görünen ellere sahip olmak göründüğünden kolaydır aslında. Ellerinizi güzel gösterecek olan kısımda tırnaklardır tabi ki. Her şeyin başında öncelikle temiz olmak önemli bir noktadır. Çünkü önce tırnak temiz olmalıdır ki sağlıklı görünebilsin. Erkekler için dikkat çekici bir unsur olan tırnakları ise uzun ve bakımlı tutmakta önemli bir şeydir. Tırnaklar kırılmadan nasıl uzatılır adlı yazımızı sizler için 5 madde ile derledik.

 

 • #1 Tırnaklarınızın Nefes Almasına İzin Verin

  Sürekli olarak oje sürüyorsanız buna bir kaç gün aralık verin çünkü oje ve aseton ikilisi tırnaklarınızın yıpranmasına neden olur. Bu sebepten dolayı kısa bir sürede olsa tırnaklarınızı kendi halinde bırakın.

 • #2 Tırnaklarınızı Suda Bekletin

  En yaygın tırnak uzatma yollarından birisi olan tırnaklarınızı suda bekletmek tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Her ne kadar suda bekletmek tırnaklarınızı uzatsa da suda bekletince tırnaklarınızın yumuşayıp kırılmasına neden olacaktır bu yüzden güçlendirici tırnak bakımını da ihmal etmeyin. Güçlendirmek adına destek vermesi için elinizi koyacağınız suyun içine bir kaç damla limon damlatabilirsiniz.

 • #3 Tırnaklarınızı Zorlamayın

  Uzayan tırnaklarınız kırılgan bir yapıda olacaktır bu yüzden de tırnağınızı zorlayacak olan hareketlerden uzak durun. Her insanda olacağı gibi tırnak kenarlarındaki etlerden rahatsızlık duyuyorsanız vazelin sürerek nemlenmesini sağlayın.

 • #4 Sağlıklı Beslenmek

  Sağlıksız beslenmek ve yeteri kadar su içmemek tırnaklarınızın gücüne kaybedip kırılmasına sebep olur. Eğer varsa sağlık sorunlarının çözülmesiyle ve uygun bir beslenme programıyla tırnak kırılmasının önüne geçilebilir. Beslenmesine önem göstermezseniz, tırnak bakımınız her ne kadar iyi olsa bile tırnak kırılmasına engel olamazsınız. Burada atlamamanız gereken en önemli nokta dengeli öğün atlamadan beslenme ve bol su içmektir.

 • #5 Sirke

  Diğer bir sürü sorun karşısında da etkisi olan sirke tırnak uzatmada da oldukça etkili bir yoldur. Mucizevi olarak ta adlandırılmaktadır. Doğal yoldan sağlıklı ve kırılmayan bakımlı tırnaklara ulaşmanızda yardımcıdır.

 

Önerilen Yazı  Saç Rengini Açmanın 5 Doğal Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir