Kapat

Türkiye’de Gidilebilecek 5 Kayak Merkezi

Anasayfa
Seyahat Türkiye’de Gidilebilecek 5 Kayak Merkezi

Kış aylarında spor denildiğinde herkes aklına ilk olarak kayak gelir. Bilen, bilmeyenin, eğlenmek ve öğrenmek giden herkesin yeridir kayak merkezleri. Düşmesiyle kalkmasıyla usta bir şekilde kayanları seyretmekle ayrı bir zevk verir. Türkiye’de gidilebilecek kayak merkezlerini sizler için bu yazımızda sıraladık.

Önerilen Yazı  Dünyanın En İyi 5 Müzesi

 

 

5 Bursa – Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye de kayak denilince aklımıza direk Uludağ gelmektedir. Şehrin 36 kilometre güneyinde yer almaktadır. Yüksekliği ise 1.750-2.543 metre yükseklik arasında konumlanmaktadır.

 

 

4 Erzurum – Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken de uzun bir kayak dönemi yaşanmaktadır. Yüksekliği yaklaşık olarak 2.200-3.176 metre arası yüksekliğe sahiptir. Aralık ile mayıs ayları arasında kayak yapmak için uygundur.

Önerilen Yazı  Dünyada Bulunan 5 Lanetli Yer

 

 

3 Kayseri – Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri’nin 25 kilometre güneyinde bulunan sönmüş bir volkandır. Burası her yıl kalıcı karlar ile kaplıdır. Normal kış şartlarında kar yüksekliğinin 2 metreyi bulduğu söylenmektedir. 20 kasım 20 nisan arası kayak için en uygun zamanlardır.

 

 

2 Bolu – Kartalkaya Kayak Merkezi

Köroğlu dağlarının üzerinde 1.850-2.2oo metre yüksekliğinde yer alan kartalkaya 20 aralık – 20 mart arasında kayak için en uygun zamandır. İstanbulada yakın olan bu kayak merkezi hafta sonlarında gitmek için ideal.

Önerilen Yazı  Roma'nın Gezilecek En Güzel 5 Yeri

 

 

1 Ağrı – Bubi Dağı Kayak Merkezi

Bubi dağına kurulu olan bu kayak merkezi Ağrı şehir merkezine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklıktadır. Aralık- Nisan ayları arasında kayak yapmak için en uygun zamandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir