Kapat

Tuzun Güzellik Amaçlı 5 Kullanımı

Anasayfa
Kadın Tuzun Güzellik Amaçlı 5 Kullanımı

Tuzu farklı güzellik alanında kullanabilecek olmanız sizi şaşırtabilir. Tuzun bu alandaki görevlerini pek fazla bilmiyor olsak bile cildimiz açısından pek çok gizli faydaları olan bir mineraldir. Tuzun güzellik açısından uygulayabileceğiniz bazı kullanım yolları ise aşağıda yer almaktadır.

 

 

Yüz Toniği

Eğer cildiniz aşırı şekilde yağlıysa tuz sizin için faydalı bir çözüm yolu olacaktır. Bu cildinizdeki yağlı görünümü azaltmak için bir şişeye ılık su ve bir yemek kaşığı deniz tuzunu koyun.Bir süre bekleyip tuz çözüldükten sonra gözlerinize gelmemesini sağlayarak yüzüne bu karışımı sıkın. Daha sonra ise bir havlu yardımı ile nazik bir şekilde kurulayın.Bu tonik yağlı ciltler açısından oldukça olay ve çözüme kavuşturacak bir yöntemdir.

Önerilen Yazı  Sararan Tırnakları Beyazlatmanın 5 Yolu

 

 

Şişmiş Gözler

Bir kaseye sıcak su koyarak içerisine bir yemek kaşığı deniz tuzunu ilave edin. Hazırladığınız bu suyun içerisine pamuk batırın, uzanın,gözlerinizi kapatıp pamukları gözlerinizin üzerine koyarak yaklaşık olarak 10 dakika boyunca bekletin. Gözlerinize tuzun temas etmemesi açısından gözleriniz açmamaya özen gösterin. Daha sonra ise soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

 

 

Ayak Banyosu

Yoğun bir günün sonunda oldukça yoruluruz ayaklarımız ağrır, bu ağrıların çözümü tuz olabilir. Yapmanız gereken tek şey ise bir leğenin içerisine sıcak su koyarak yaklaşık olarak 3-4 yemek kaşığı tuzu ilave etmektir. Ayaklarınızı bu suyun içerisine koyun ve su soğuyana kadar da içerisinde tutmaya devam edin. Ardından ise ayaklarınızı su ile durulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kirpiklerinizi Gürleştirmenin 5 Yolu

 

 

Kepeği Önlemek

Genel anlamda tuz yağ ve kir temizlemek açısından oldukça iyidir.Fakat bu uygulamayı yapmadan önce kendi kafa derinizi kontrol ederek çatlak veya herhangi bir yara olmadığından emin olun. Banyo yapacağınız zaman bir miktar tuzu da yanınıza alarak saçlarınızı şampuanlamadan önce bir miktar uz dökerek masaj yapın. Bu uygulamayı yavaş bir şekilde yapmanız oldukça önemlidir. Aksi taktirde hızlı yaptığınız zaman kafa derinizi çizebilir veya küçük kesiklerin oluşumuna yol açabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Pürüzsüz Ve Genç Görünen Bir Boyun İçin 5 Öneri

 

 

Saç Spreyini Çıkartmak

Saçlarınızda aşırı derecede saç spreyi olduğu zamanlarda tuz sizin için iyi bir çözüm olacaktır. Bir litre suyun içerisine yaklaşık olarak bir bardak limon suyu ve bir bardak İngiliz tuzu ilave edin.Bu karışımı kendi halinde yaklaşık olarak 24 saat bekletin. Ertesi gün tamamen kuru olduğundan emin olduğunuz saçınıza bu karışımı sürün ve yaklaşık olarak 20 dakika bekletmenin ardından her zaman yaptığınız gibi saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir