Kapat

Uykusuzluğunuzu Çözecek 5 Yöntem

Anasayfa
Sağlık Uykusuzluğunuzu Çözecek 5 Yöntem

Yorgun ve uykusuz olmanıza rağmen uykuya dalamıyorsanız bu zihninizin çok dolu olduğu anlamına gelir. Rahat bir uyku uyuyabilmek için hayatınıza ekleyebileceğiniz öneriler vardır. Yapabileceğiniz 5 çözüm yolu sizin uykusuzluğa çözüm yolu için ve uykunuzu düzene sokmak için yardımcı olacaktır.

 

Uykusuz kalmak gün içinde bizleri bitkin ve tam konsantre olmamızı sağlamaz iken çok şey kaçırmamıza neden olur. Uykusuzluk çekenlerin gün içinde uykusunun gelmesi başlarına gelebilecek en büyük sorunlardan olup gözlerini kapatmaya yer ararlar. Bu yazıda ise 5 madde ile sizlere uykusuzluğunuzu nasıl çözebileceğinizden bahsediyoruz.

Önerilen Yazı  Yeşil Çayın 5 Faydası

 

 

5 Yemek

Akşamları saat 20:00’dan sonra yemek yememeyi tercih edin. Siyah çay içmek yerine papatya çayı veya bitki çaylarını tüketin. Ayrıca ılık sütte tercih edebilirsiniz.

 

 

4 Elektronik Cihazlar

Yine aynı şekilde saat 20:00’dan sonra telefon tablet gibi cihazlara bakmayı bırakın. Bu cihazlar uyku hormonu olarak bilinen melatonin hormonunun salgılanmasını engeller. Bu cihazların yansıttığı mavi ışıktan kendinizi korumanız önemlidir.

Önerilen Yazı  Ağız Kokusunu Gidermenin 5 Yolu

 

 

3 Oda Isısı

Uyuyacağınız odanın ısısı aşırı derece de sıcak olursa bu sizin uykunuza engel olur. Bu sebepten dolayı geceleri yatmadan önce uyuyacağınız odayı havalandırın ve ısısını düşürün.

 

 

2 Meditasyon

Yatmadan hemen önce 5-10 dakika boyunca uygulayacağınız basit diyafram nefesi size iyi gelecektir. Ayrıca zihninizi sakinleştirmek adına mantra bazlı meditasyon tekniklerini de uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kilo Verirken Yapılan 5 Hata

 

 

1 Susam Yağı

Başta kaloriferlerin çalıştığı kış ayları olmak üzere rahat nefes almanızı sağlamak amacıyla yatmadan önce burnunuzun içine susam yağını sürerek nemlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir