Kapat

Vazelin İle Yapabileceğiniz 5 Güzellik Hilesi

Anasayfa
Kadın Vazelin İle Yapabileceğiniz 5 Güzellik Hilesi

Vazelin kullanarak yapabileceğiniz pek çok güzellik hilesi mevcuttur. Ayn zamanda vazelin petrol jelatini olarakta duyulmuştur. Vazelin renksiz ve yağlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede cildinizi zararlı kimyasallara maruz bırakmadan nemli kalmasını sağlar. Vazelinin içeriğindeki antioksidanlar ve temel mineraller vazelini güzellik rutinini tamamlayan ürün haline getirmektedir. Sonuç olarak vazelin estetik anlamda bir çok özelliğe sahiptir. Vazelin vücudunuzun sertleşen kısımlarını güzel bir şekilde yumuşatır ve bir koruma sağlar. Vazelinin bir çok kullanım alanı vardır. Şimdi vazelin ile yapabileceğiniz bazı güzellik hilelerini anlatacağız.

 

 • #1 Kırışıklıkları Önler

  Petrol jelatini içeriğinde büyük oranda A ve E vitaminini barındırır. Bu vitaminler büyük bir oranda antioksidan özelliğine sahiptir. Bu sebepten dolayı da vazelin ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek her türlü kırışıklığı önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda vazelin diğer kremlere oranla daha uygun fiyatlıdır. Cildinizde dilediğiniz bölgelere vazelini uygulayın ve masaj yardımıyla iyice emilmesini sağlayın. Bu uygulamayı haftada yaklaşık olarak 3 veya 4 defa tekrarlamayı ihmal etmeyin.

 • #2 Kirpik Tedavisi

  Vazelinin içeriğinde bulunan besinler oldukça faydalıdır ve kirpiklerinizi besleyerek güçlenmesine büyük oranda yardımcı olurlar. Eğer kirpikleriniz dökülüyorsa bu sizin için ideal bir çözüm olacaktır çünkü vazelin kirpiklerinizi besleyerek dökülmelerini önler. Piyasada bulunmakta olan kirpik bakım ürünlerine tonlarca para harcamak yerine sizde vazelini güzellik rutinlerinizin içerisine dahil edebilirsiniz. Pamuklu bir çubuğa vazelini bir miktar sürün. Ardından pamuk yardımıyla kirpiklerinizin kökünden uçlarına kadar güzel bir şekilde sürün.Güzel bir sonuç elde etmek için ise bu uygulamayı her gece yatmadan önce tekrarlamayı ihmal etmeyin.

 • #3 Makyaj Temizleyicisi

  Vazelin yapısının yağlı olması ve içeriğinde birçok yararlı besin bulundurmasından dolayı piyasa üzerinde satılan pek çok makyaj temizleyiciden daha iyidir. Vazelinin içeriğindekiler sayesinde yüzünüzden makyajı kolay bir şekilde çıkarır ve geriye size harika bir cilt bırakır. Vazelinin kullanımı ise: cildinizde makyaj bulunan bölgeye sürerek bir pamuk yarımıyla nazikçe silmektir.

 • #4 Yara İzi Tedavisi

  Vazelini cildinizin üzerinde yara izi bulunan yerlere uygulayarak estetik bir görünümü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sizin için ekonomik bir çözüm olur. Vazelinin içerisindeki E vitamini ve yağ asitlerinin yüksek konsantrasyonu sayesinde yara izlerinin zaman içerisinde onarılmasına büyük bir oranda yardımcı olur. Kullanım şekli ise: yara izi olan bölgenize bir miktar vazelini masaj yardımıyla uygulayın. Bu uygulamayı yaklaşık olarak günde en az iki defa haftada ise en az 4 defa tekrarlamayı ihmal etmeyin.

 • #5 Hasar Görmüş Saçlar İçin

  Vazelinin içeriğindeki besinler saçlarınız için faydalı olacaktır. Bu sebepten dolayı vazelin yıpranmış saçları onarmak açısından diğer ürünlere göre oldukça iyi bir çözüm yoludur. Bunun yanı sıra vazelini dolanmış veya düğümlenmiş saçlarınızı açmak içinde kullanabilirsiniz. Kullanım şekli ise: saçlarınıza yeteceğini düşündüğünüz kadar vazelini elinize alarak saç diplerinizden uçlarına kadar masaj yardımı ile uygulayın. Yaklaşık olarak 20-30 dakika boyunca saçlarınızda bekletin. Ardından ise saçlarınızı durulayacak kendi kullandığınız herhangi bir şampuanı kullanarak durulayın.

Önerilen Yazı  Kırık Saç Uçlarını Onarmanın 5 Çözüm Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir