Kapat

Wikipedia’dan Sonra Bilgiye Ulaşacağınız 5 Yer

Anasayfa
Gündem Wikipedia’dan Sonra Bilgiye Ulaşacağınız 5 Yer

Geçtiğimiz günlerde dünya çapında büyük bilgi kaynağı olan Wikipedia ‘nın BTK tarafından erişim haberleri koyulduğunu gördük. Bir kaç gündür ve eğer yapılan hata düzeltilmez isede bu erişim engeli sürecek.

 

Yapılan açıklamalara göre güzel ülkemizi terör grupları ile iş birliği içinde göstermesinden dolayı BTK tarafından erişim engeli getirildi. Eğer gerekli yazılarda düzeltilme yapılmaz ise bu engel sürecek. Gel gelelim Wikipedia ‘nın Türkiye ‘de ki erişim engelinden sonra Bilgiye Ulaşabileceğiniz 5 Şey :

Önerilen Yazı  2018'de Euro Ne Olur ?

 

 

Meydan Larousse

Her ne kadar Wikipedia ve daha fazla online kütüphaneler bulunsa bile öncelerden beri var olan ve bilgi cümbüşü içinde kalacağınız tek yer ansiklopediler ‘dir. Önceden internet yoktu. Ve bilgiye ulaşmak için ise vakit geçirilen tek yer ise andiklopediler ve kütüphanelerdi. Wikipedia ile araştırma yapanla Meydan Larousse’la araştırma yapan nesil hiç bir zaman birbirini anlamayacaktır.

 

 

Alternatif Online Kütüphaneler

 

Eğer ansiklopedide arayacağınız şeyi bulmak sizin için çok sıkıcı geliyor ve o kadar sayfa arasında kaybolmak istemiyorsanız yapacağımız şey olan günümüzün popüler ürünü internetten yararlanmak olacaktır. Türkçe online kütüphaneler buluabileceği gibi arayacağımız terimi arama motoruna yazarak asıllı asılsız ne kadar sonuç ile karşılaşacağımızı sizde biliyorsunuz.

Önerilen Yazı  2018 Kanlı Ay Tutulması Hakkında 5 Önemli Bilgi

 

 

Babaanne ?

https://www.youtube.com/watch?v=W0klubstTOM

Sürekli televizyon izleyen ve güncel bilgileri, haberleri hafızasında depolayan babaannelerimiz, geçmiş zamana ve bilgi birikimlerine dayanarak yararlanabileceğimiz kocaman bir kaynak. Bir Wikipedia olmasa bile bence bi göz önünde bulundurmakta fayda var.

 

 

Altın Günleri – Mahalle Kahveleri

Altın Günlerinde kadınlar kendileri aralarında dedikodu ve faydalı bilgiler paylaşmasını sağlayan bir gün olur iken erkekler ise kıraathaneler sayesinde bildiklerini, yaptıkları işlere dair şeyleri, başından geçen olayları anlatarak bir birlerine destek sağlarlar. En ciddi muhabbetler geçebileceği gibi en troll muhabbetlere de yer verir kıraathane ortamı. Masa oyunlardan başka dilerseniz de gazete isteyenlerde kitap okuyabilecekleri uygun bir ortam bulabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Ruh Halinizi İyileştirecek 5 Yiyecek

 

 

Taksiciler

Farklı ülkelerde taksiciler sizleri belirli bir yerden bir yere götürmek ile görevlidirler. Bizim ülkemizde ki taksicilerimiz den ülkemizin politik durumunu, ülkemizin nereye gittiğini, eğitimi, bilimi her şeyi öğrenebilirsiniz. Geçirdiğiniz yolculuk sayesinde bir çok özelliğe ve bilgiye sahip taksicilerimiz den epeyce bir bilgi edinebilirsiniz.

“Wikipedia’dan Sonra Bilgiye Ulaşacağınız 5 Yer” üzerine 5 yorum

  1. Adem Aktepe says:
  2. Sinan Duran says:
  3. Zeynep says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir