Kapat

Yağ Yakımında Etkili Olan 5 Besin

Anasayfa
Kadın Yağ Yakımında Etkili Olan 5 Besin

Bazı besinler, vücudunuza girdikten sonra yağ yakma özelliği bakımından diğerlerine nazaran daha etkili olabilir. Bu besinleri yedikten sonra belinizin incelmeye başladığını hissedersiniz. Ayrıca düşük kalorili olmalarından dolayı kilo vermenize de yardımcı olacaklardır. Yağ yakıcı yani kilo vermede en iyi dostunuz olacak 5 besin maddesini inceliyoruz. Bundan sonraki alışveriş listelerinize aşağıdaki besinleri eklemeyi unutmayın.

 

 

5 Karabiber candır gerisi size kalmış…

Karabiberdeki önemli bir madde olan Biberin, vücudunuzdaki yağ hücrelerinin oluşumunu azaltma konusunda oldukça etkilidir. Karabiber ayrıca metabolizmanızı hızlandırmaya da yardımcı olur. Yemek yemeyi seven ancak kilo almak istemeyen insanlar için karabiberin bu özelliği harika bir haber olsa gerek!

Önerilen Yazı  Badem Yağının 5 Kullanım Alanı

 

 

4 Bir meyve tabağı elmasız olur mu ?

Kilo kaybetme konusunda meyveler arkadaşlarımız olmalıdır; meyveler sayısız avantajlar sunar ve bunun yanı sıra damak tadınızı da tatmin eder. Meyveler, içerdiği doğal şeker ile şeker krizinizi bastırır ve doğal olmayan sağlıksız gıdalar almamanıza yardımcı olur. Elmayı kabuğu ile birlikte yemeniz durumunda, çok fazla lif ve su içermesinden dolayı sizi tok tutacaktır. Bu doygunluk hissi neticesinde az yemek durumunda kalır ve kilo vermeye başlarsınız.

Önerilen Yazı  Güzel Kaşlar İçin 5 İpucu

 

 

3 Çayın siyahı olur da Yeşil Çay olmaz mı? 🙂

Yeşil çayın vücut yağıyla mücadeledeki önemi yeterince vurgulanmamaktadır. Yeşil çayda bulunan fitokimyasal kateşin maddesi metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Yeşil çayı sıcak tüketmek daha iyidir çünkü tüketim sürenizi uzatmanıza ve faydaları arttırmanıza yardımcı olacaktır. Yeşil çayınıza bal ve limon ekleyerek yalnızca sağlık faktörüne katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda çayı inanılmaz lezzetli hale getirebilirsiniz.

 

 

2 Biraz pahalı ama Bademde iyidir..

Fındık ve badem gibi kuru yemişler genel olarak vücuttaki yağ kaybına yardımcı olurlar. Bu kuru yemişler bulundurdukları protein, lif ve sağlıklı yağlarla kalbiniz için oldukça faydalıdır. Bir porsiyon badem (yaklaşık 23 gr) sağlıklı kalmanıza yardımcı olacaktır. Badem ile ilgili en iyi özellik taşınabilir olmasıdır. Bir porsiyon kuru yemişi, yanınızda çok rahat taşıyabilir ve günlük rutininiz haline getirebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Tırnakların Kırılmadan Uzatmak İçin 5 Yardımcı Yol

 

 

1 Türkün ayrandan sonra milli içeceğidir Türk Kahvesi !

Araştırmalar, kahvenin (çoğunlukla kafeinin) metabolizmayı hızlandırdığını göstermektedir. Bu nedenle evet, dünyanın en sevilen içeceği de listede yağ yakıcı besinler listesinde bulunmaktadır. Bununla birlikte, şeker ve krema gibi eklentiler olmadan sade olarak içildiğinde durumun böyle olduğunu unutmamak gerekir. Ayrıca, fazla miktarda kafeinin vücut üzerinde zararlı etkilere sahip olabileceğini de lütfen unutmayın. Bu nedenle günlük kahve alımınızı 1-3 bardak arasında tutmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir