Kapat

Yağ Yakmaya Yardımcı 5 İçecek

Anasayfa
Sağlık Yağ Yakmaya Yardımcı 5 İçecek

Bu yağ yakıcı içecekler hakkındaki en iyi şey, doyurucu ve kilo vermeye yardımcı olmanın yanı sıra, toksinleri atmaya ve susuz kalmamanıza büyük bir oranda yardım ediyor olmalarıdır. Eğer kilo vermeye çalışıyor iseniz, sağlıklı bir diyeti takip ettiğinizden ve egzersiz yaptığınızdan emin olmanın yanı sıra, aşağıdaki yağ yakıcı içecekleri denemeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Bu içeceklerin her biri, hazırlaması çok kolay, lezzetli ve en önemlisi de çok etkili yollardır. İşte yağ yakmanıza yardımcı olabilecek bazı içecekler.

 

 

5 Sebze Suyu

İştahınızı tatmin etmek ve kalori alımınızı azaltmak adına yemeklerden önce bir bardak olmak üzere taze sebze suyu için. Sebzeler pişmediği zaman çok miktarda besin maddesi içeriği bulunur. En sevdiğiniz kombinasyonları (ıspanak, kereviz, havuç, brokoli vs.) bir araya getirerek sebze suyunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda, sıvı sebze püreleri öğünler arasında tüketmek açısından oldukça mükemmeldir çünkü başka herhangi bir şey atıştırmaktan uzak durmanıza yardımcı olurlar (özellikle yağ oranı yüksek atıştırmalıklar veya pastalar). Yaz aylarında, susuzluğunuzu gidermek veya yemek yemek için oldukça ideal olabilirler.

Önerilen Yazı  5 Adımda Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

 

 

4 Su ve Limon

Vücudunuzdaki toksinleri ortadan kaldırmak adına suyun hayati bir önemi olduğunu zaten biliyorsunuz. Eğer suya limon eklerseniz, karaciğerinizi toksinlerden arındırabilir ve karın ve bel bölgenizde biriken yağları metabolize etmesine büyük bir oranda yardımcı olabilirsiniz. Limonlu sıcak su sindirim enzimlerinin üretiminizi arttırır ve bu enzimler sayesinde yağ yakmak ve daha iyi bir karaciğer fonksiyonu sağlamaktan sorumludurlar. Bu harika sitrik meyvedeki antioksidanlar aynı zamanda daha sağlıklı ve daha güzel bir cilde sahip olmanıza büyük bir oranda katkıda bulunur. (Örneğin, sivilceye sebep olan bakterileri ortadan kaldırırlar). Sanki bütün bunlar yetmezmiş gibi, ılık su, kabızlığı azaltır ve kolonu temizlemeye büyük bir oranda yardımcı olur.

Önerilen Yazı  Yeşil Kahvenin 5 Faydası

 

 

3 Enginar Suyu

Enginar, bilinen en fazla idrar söktürücü güce sahip sebzelerden bir tanesi halindedir. Bu sebzenin pişirilmesi ile elde edilen su, karaciğerinizi yağlardan arındırması ve aynı zamanda toksinleri yok etmesi sebebiyle, hem sağlıklı hem de verimlidir. Enginar yemenin yanı sıra, pişirdikten sonra geride kalan suyu da atmamanızı kesin olarak önerir. Hatta o suyu çorba yerine de rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

 

2 Yaban Mersini Suyu

Bu küçük, koyu renkli meyve, faydalı asitlerin mükemmel bir kaynağı olarak bilinir: sitrik, kinik ve malik. Bütün bu asitler, lenfatik sistemdeki yağ birikintilerini parçalayan sindirim enzimleri olarak birlikte çalışırlar. Bu, karaciğerin işlemediği atıklardan sorumlu oldukları anlamına gelir. Kızılcık suyu, yüksek kolesterol veya şeker hastalığı olan insanlar için de oldukça  kusursuzdur çünkü kan kalitesini yükseltmeye yardımcı olur. Günde bir bardak içmekten sakın çekinmeyin (tercihen kahvaltı sırasında içiniz).

Önerilen Yazı  Bel Ağrısını Azaltabileceğiniz 5 Yöntem

 

 

1 Hindistan Cevizi Suyu

Serinletici, lezzetli ve oldukça besleyici olarak bilinir. Hindistan cevizi suyu bulmak için Karayipler’e gitmenize gerek yok çünkü pek çok dükkanda hindistan cevizi bulunmaktadır. Hindistan cevizi suyu, atletler açısından çok ideal bir içecektir çünkü bilinen “izotonik içecekler” den 5 kat daha fazla potasyum içerir ve bu sebeple de antrenman sonrası meydana gelen tipik kas kramplarından kaçınmaya büyük bir oranda yardımcı olur. Yoğun fiziksel hareketliliğe düşkün olmayan insanlar açısından bile Hindistan cevizi suyu yine de bir harikadır, çünkü toksinlerin yok edilmesini sağlar, güçlü bir antioksidandır, sindirimi geliştirir ve vücudunuzu nemlendirmeye büyük bir oranda yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir