Kapat

Yağlı Ciltler İçin 5 Bakım Önerisi

Anasayfa
Kadın Yağlı Ciltler İçin 5 Bakım Önerisi

Güzellik problemlerinin en başında cilt sorunları gelir. Özellikle de çok yağlı ciltler sizin için oldukça zor olabilir. Cildimizin iyi görünümü için yağ gerekse bile fazla yağ rahatsız edici olabilir. Bunu önlemek ya da gidermek adına yapabileceğiniz bazı yollar bulunur. İşte yağlı ciltler için bakım önerileri ;

 

 • #1 Yüzünüzü Soğuk Sütle Temizleyin

  Yüzünüzün yağını daha az hale indirmek için süt uygun bir temizleyici görevi görebilir. Soğuk süt yağlı ciltler için çözüm sağlar. Sizde bu sorunu yaşıyorsanız gün içinde dilediğiniz kadar cildinizi süt ile temizleyebilirsiniz.

 • #2 Kil Maskesi

  Haftada bir kere uygulayabileceğiniz bu kil maskesi de sizin için oldukça faydalı bir çözüm yolu olacaktır. Bu maske için doğal kil, bal, limon suyu ve yumurta beyazını karıştırarak yüzünüze uygulayın. 20 dakikanın ardından da yıkayın.

 • #3 Doğal Ürünler Kullanın

  Doğal ürünleri kullanmayı alışkanlık haline getirin. Özellikle de başta yeşil çay olmak üzere onarıcı ve hormonlarda denge sağlayıcı özelliği olan doğal içerikli besinleri tüketmeye özen gösterin.

 • #4 İhtiyaç Duyduğunuzda Nemlendirin

  Yağlı bir cilt tipine sahip insanın nemlendirici kullanması gerektiği yanlış bilgidir. Yanlış yapılan kısım ise nemlendiriciyi tüm yüzünüze değil de yalnızca kuru olan kısımlara sürmenizdir. Krem seçimi yaparken ise yağsız ürünler seçmeye özen gösterin.

 • #5 Yatıştırıcı Kullanın

  Cildinizi yıkayıpta temizlemenize rağmen hala yağlı ise yatıştırıcı kullanın. Yüzünüze uygun olan ve içerisinde alkol bulunmayan ürünleri seçmeye de özen gösterin.

Önerilen Yazı  Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

“Yağlı Ciltler İçin 5 Bakım Önerisi” üzerine 1 yorum

 1. Dnd can says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir