Kapat

Yağlı Saçlara 5 Doğal Çözüm Yolu

Anasayfa
Kadın Yağlı Saçlara 5 Doğal Çözüm Yolu

İster yalnızca mevsim geçişlerinde saçlarınız daha hızlı bir şekilde yağlanıyor olsun ister bu problemle yıllardır uğraşıyor olun, farkı olmaz. Eğer saçlarınız çok sık yağlanıyor ise bu oldukça can sıkıcı bir sorun haline gelmiştir. Hemen hemen hepimizin hayatının bir döneminde yaşamış olduğu ya da halihazırda var olan bu sorunla baş etmek için bugüne dek hangi yöntemleri uyguladınız, hangi ürünlere dünyanın parasını verip aldınız bilemiyoruz ama birazdan öğreneceğiniz pek doğal, çok pratik tariflerin ardından hepsini geride bırakacağınıza oldukça eminiz. Artık saçlarınız sadece sağlıkla parlayacak, fazla yağlı olduğu için sönmüş, kötü gözüken, bakımsız saçlarınız bir daha asla geri dönmeyecektir.

 

 • #1 Sirkeli Su

  Yağlı saçlarıyla baş etmek isteyenlerin en çok uyguladığı yöntemlerden biri olan sirkeli-su, düzenli olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar veren harika yöntemdir. Üstelik sadece saçların yağlanmasını geciktirmekle de kalmayan bu yöntem, kepek sorunuyla da baş etmenize yardımcı olur. Nasıl uygulanıyor derseniz, saçlarınızı her zaman ki gibi güzelce yıkayıp iyice durulayın. Ardından içine 4-5 yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklediğiniz 500 mililitre kadar suyla da yıkayıp yaklaşık 5 dakika bu şekilde bekletin ve son olarak yeniden duru suyla temizleyip sirkeli sudan saçınızı güzelce arındırın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez uygulayarak kısa süre sonra sonuç almaya hemen başlayabilirsiniz.

 • #2 Lavantalı Su

  “Sirkeli su ne kadar işe yarıyor olursa olsun, ben sirkenin kokusundan hoşlanmıyorum.” diyenler kesinlikle olacaktır. Her ne kadar saçta kalıcı bir sirke kokusu kalmayacak olsa da bu yöntemi uygulamak istemeyenlere destek lavantadan gelmektedir. Mis gibi kokusuyla saçlarınızı sarım sarmalayacak bu suyu çok seveceğinizden eminiz. Uygulamasına geçersek, bolca bir tutam kuru ya da taze lavantayı alın ve bir orta boy tencereye güzelce koyun. Tencereyi temiz suyla doldurup ocağın altını açın ve bu şekilde suyu 8-10 dakika kaynamaya bırakın. Rengi koyulaşmaya başlayan suyu alıp bir kenara ayırın, içindeki lavantaları süzdürerek suyu ayrı bir kaba alın ve ardından bir süre soğumaya bırakın. Su iyice ılık olduğunda kuru haldeki saçlarınıza dipten uca bu suyu iyice sürün. Bunun için bir sprey şişesi yardımcı olabilir. Ardından bu şekilde 30 dakika bekleyin ve saçlarınızı iyice durulayın. Saçlarınızdaki yağlanma sorununun zaman içinde azaldığını fark edeceksiniz.

 • #3 Biberiye ve Kekik

  Yağlı saçlardan kurtulmanın en kesin çözümlerinden biri olarak görülen bu karışım, saç köklerinizi ferahlatarak yağlanmaların önüne geçmektedir. Bir tutam kurutulmuş biberiye ve bir tatlı kaşığı kadar kekiği bir su bardağına koyun, üzerine kaynattığınız temiz suyu ilave edin ve bu şekilde 10 dakika demlenmesini beklemeniz gerek. Demlenen suyu süzerek biberiye ve kekik tanelerini sudan iyice ayırın. Elde ettiğiniz suyu sprey şişesine koyup saçlarınızın tamamına güzelce uygulayın. 20-30 dakika saçlarınızda beklettiğiniz karışımı güzelce durulayın ve bunu haftada 1 ya da 2 kez düzenli olarak tekrar etmeniz gerekir. İlk uygulamanızın ardından olumlu sonuçlar almaya başladığınızı anlayacaksınız.

 • #4 Muz ve Bal Karışımı

  1 muz ve 1 yemek kaşığı bal da yağlı saçlardan kurtulmanızı sağlamaya yardımcı olabilir. Üstelik yapımı da pek kolaydır. 1 muzun kabuklarını soyun ve blender dan geçirip püre haline iyice getirin. Ardından içine 1 yemek kaşığı kadar bal ilave edip son bir kez karıştırın ve bu karışımı saçlarınızın köklerinden uçlarına doğru her yere iyice sürün. Bu şekilde 25-30 dakika kadar bekleyin ve ardından saçlarınızı güzelce yıkayıp güzelce durulayın. Haftada 2 kez uygulayacağınız bu yöntem size yağsız ama ışıl ışıl ve güçlü saçlar olarak geri dönmesini sağlayacaktır.

 • #5 Karbonatlı Su

  Karbonatı tanıdıkça, farklı kullanım alanlarını gördükçe sanıyoruz ki hepimiz aynı fikirde buluştuk, onun iyi gelmediği, çözmediği bir sorun dünyada yoktur. Bunun yanı sıra, karbonat saçtaki yağ sorununa da iyi gelen maddelerden biri. 3 ölçü suya 1 ölçü karbonat gelecek şekilde malzemelerinizi hazırlayın, ardından su ile karbonatı güzelce karıştırıp bir sprey şişesine güzelce aktarın. Saçlarınızı önceden temiz suyla iyice ıslatıp ardından bu karbonatlı su karışımını iyice yedirin. Diplerden uçlara saçınızın her yanına yaydığınız karbonatlı suyu saçlarınızda 3-4 dakika bekletin ve ardından saçlarınızı iyice durulayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez yaparak yaklaşık 1 ay gibi bir sürede kesin sonuçlar almanızı sağlayabilir.

Önerilen Yazı  Kuruyan Eller İçin 5 Çözüm Yolu

“Yağlı Saçlara 5 Doğal Çözüm Yolu” üzerine 2 yorum

 1. Zehra says:
 2. yasin kalem says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir