Kapat

Yeni Ayakkabılarınızın Ayaklarınızı Acıtmasını Önlemenin 5 Yolu

Anasayfa
Gündem Yeni Ayakkabılarınızın Ayaklarınızı Acıtmasını Önlemenin 5 Yolu

Yeni ayakkabılar almak genel anlamda herkesin hoşuna gider. Fakat biraz zaman sonra ayaklarınız yeni ayakkabıların içerisinde rahatsızlık hissedebilir. Ayaklarda genel anlamda su toplanması ve rahatsızlık sebebiyle insanlar yeni ayakkabıları yerine eskileri kullanmayı tercih edebilirler. Yeni alınan ayakkabıları giyememek oldukça kötü hissettiren bir durumdur. Bu duruma son vermek açısından yeni ayakkabılar aldığınız zaman uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır.İşte bu yöntemlerden bazılarını sizinle paylaşıyoruz.

 

 

5 Bandaj Kullanın

Bandaj kullanımı oldukça kolaydır ve herkes açısından rahatlıkla yapılabilir. Topuk bölgenize yapıştıracağınız bir bant sizin için oldukça etkili olan bir çözüm yolu olacaktır. Özellikle de topuk bölgesi yeni ayakkabı alındığı zaman en çok acımakta olan bölgelerden bir tanesidir. Ayakkabınız ile temas etmekte olan bölgeyi büyük bir bandaj kullanarak oluşabilecek acıyı önleyebilirsiniz. Eğer küçük bir bandaj kullanırsanız zamanla aşınarak tekrardan sizi rahatsız edecektir.

Önerilen Yazı  Dünyada Popüler 8 Markanın Türkçe Karşılığı Nedir ?

 

 

4 Kalın Çoraplar Giyin Ve Saç Kurutma Makinesi Kullanın

Kullanımı oldukça kolay olan bir çözüm yoludur. Evinizin içerisinde en kalın çorabınızı ile yeni ayakkabılarınızı giyin ve evinizin içerisinde bu şekilde dolaşın. Ardından ise ayakkabının sizi en çok sıktığı bölümlerini saç kurutma makinası yardımı ile kurutun. Bu sayede ayakkabı yumuşar ve esnemeye başlar. Eğer gerekiyorsa bu işlemi yapmaya daha sonralarda da devam edebilirsiniz.

Önerilen Yazı  2018'de Euro Ne Olur ?

 

 

3 Bebek Pudrası

Bu kullanımı kolay olan bir diğer çözüm yoludur. Sizin canınızı yakan bölgeye bir miktar bebek pudrası sürün. Bu sayede ayakkabının içerisindeki sürtünme azalarak derinin kabarmasını önlemiş olacaksınızdır. Bu uygulamayı aynı şekilde içerisinde pudra bulunan bir deodorant yardımı ile de kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

 

2 Silikon Bantlar

Ayakkabı mağazalarında size uygun olabilecek ayakkabılarınızın topuklarına yapıştırabileceğiniz silikon bantları kolay yoldan satın alabilirsiniz. Bu sayede de sert yüzeyde oluşabilecek sürtünmeyi azaltmayı sağlayabilir ve ayakkabının canınızı yakmasını büyük bir oranda önleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kaliteli Bir Yaşam İçin 5 Öneri

 

 

1 Sıcak Su Torbası

Son olan bu yöntem bazı insanlar tarafından farklı düşünülmektedir. Deneyerek başarılı sonuçlar almış olan pek çok insan bulunmaktadır. Bu uygulamada ayakkabılarınızın içerisine bir sıcak su torbası koyun. Ardından ise ayakkabılarınızı bir gece buzdolabında bekletin. Bu sayede sıcak su torbası ayakkabının genişlemesini sağlar ve donarken büyütür. Yani bu sayede ayakkabılarınız her defasında biraz genişlemeye deva edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir