Kapat

Yeşil Kahvenin 5 Faydası

Anasayfa
Sağlık Yeşil Kahvenin 5 Faydası

Kahve ailesinin diğer bir üyesi olarak bilinen yeşil kahve normal kahvelere göre farklı işlenmesi ile yeşil rengini almaktadır. Normal kahveye göre besin içeriği açısından da yüksek farkı olan yeşil kahve hem antioksidan bakımından daha zengin hem de vitamin ve aminoasit açısından oldukça zengin bir içeriği bulunmaktadır. Aynı zamanda yağ yakma özelliği sayesinde yeşil kahve diyetisyenler tarafından zayıflamak isteyenlere tavsiye edilmektedir.

 

Yeşil kahvenin yapılışı da normal kahveye göre de bazı farklılıklar göstermektedir. Fazla kavrulmadığından dolayı klorojenik asit oranı diğer kahvelere oranla daha fazla bir orana sahiptir. Klorojenik asit doğal yağ yakıcı özelliği ile bilinen bir antioksidan olarak bilinmektedir. Aynı zamanda kafein miktarı da normal kahvelere göre çok daha az olan yeşil kahvenin faydaları da saymakla bitmez. Yeşil kahvenin faydalarını bu şekilde sıralayabiliriz.

Önerilen Yazı  Yeşil Çayın 5 Faydası

 

 

 • #1 Şekeri Düzenler

  Yeşil kahve içerisinde doğal bitki şekerine sahip olduğundan dolayı ve daha az kavrularak şeker oranını kaybetmediği için tüketildiği zaman kan şeker oranının düzenlenmesine büyük oranda yardımcı olmaktadır. Bu özelliği sayesinde  şeker hastalarına belirli oranlarda tüketilmesi önerilen yeşil kahve doğal bir şeker düzenleyicisi olarakta bilinmektedir. Şeker hastası olmayanlarında düzenli olarak tüketilmesine bağlı şeker hastalığı riskini de en az seviyeye indirmesine yardımcı olabilmektedir.

 • #2 Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

  İçerisinde bulunan antioksidanlar sebebiyle bağışıklık sisteminin güçlü kalmasını ve güçlenmesini sağlar. Bağışıklık sistemini destekleyici olarak bilinen yeşil kahve bunun dışında bir çok hastalığında oluşmasını önlediği gibi kanser riskinin de en aza indirilmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Bu özelliği ile sayesinde yeşil kahve birçok doktor tarafından hastalarına tavsiye edilmektedir.

 • #3 Tok Tutar

  Normal kahvelere oranla daha az kavrulduğundan dolayı sahip olduğu klorojenik asit miktarını kaybetmediği için hem bir enerji kaynağı hem de uzun süre tok tutucu özelliği olan bir besin olarak bilinmektedir. Yeşil kahve günde 2 veya 3 fincan tüketildiği zaman gün içerisinde acıkma hissini yaşamanızı engeller. Kilolu bireylerde yeşil kahve içerek ve egzersiz yaparak zayıflama yöntemi olarak bilinmekte olan yeşil kahve aynı zamanda yağ yakıcı özelliği ile de insanların kolay bir şekilde kilo verebilmesine büyük katkı sağlamaktadır.

 • #4 Kolestrolü Düzenler

  İçerisinde bulunan yağ asitleri sayesinde iyi huylu kolestrolün yükselmesini sağlayan yeşil kahve aynı zamanda kötü huylu kolestrolün de düşürülmesi açısından oldukça yardımcı olmaktadır. Kolestrol hastalarına genel olarak içmeleri tavsiye edilen bir içecektir. Kolestrol rahatsızlığı bulunan hastaların bolca tüketmesi gereken bir içecektir.

 • #5 Kalp Sağlığını Korur

  Normal kahve türlerine oranla kafein oranının daha az olması nedeniyle kalp çarpıntısı gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasını önler. Aynı zamanda kalbinizin sağlığı açısından oldukça büyük önem taşır.Kalbinizin korumasına  katkı sağlar. Uyarıcı etkisi sayesinde de yavaş çalışan metabolizmanızın zaman içerisinde hızlanmasını sağlayarak kilo kaybetmenize yardımcı da olur.Bu yeşil kahveyi günde 1 fincan tüketmeniz kalbiniz açısında faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir