Kapat

Yıpranmış Ellere 5 Bakım Yolu

Anasayfa
Kadın Yıpranmış Ellere 5 Bakım Yolu

Genel olarak gün içinde en çok ellerimizi kullanırız. Ayaklarımızda buna dahildir ama ayaklarımıza bakım yaparken ellerimizi es geçebiliriz. Aslında gün içinde en çok iş gören ellerimizin daha çok bakıma ihtiyacı vardır. Ellerinizi her zaman bakımlı ve ışıl ışıl göstermek için bir kaç tane bakım kürünü kullanabilirsiniz. Fakat bunların dışında da yıpranmış ellere bakım yollarını sizler için sıraladık.

 

 • #1 Yumuşak Olması İçin

  Zeytinyağı yalnızca cilt için değil de saç için de büyük önem taşır. Yumuşatıcı ve bakım özelliğine sahip olan zeytinyağının içerisine şeker de ilave edilip peeling yapılınca eller yumuşacık olur. Bu peeling için 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu uygulamayı elinizin üzerinde zeytinyağı ve şekeri birleştirerek 30 saniye boyunca peeling yapın. Daha sonra 30 saniye bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

 • #2 İpeksi Yumuşaklık İçin

  Domates bakım kürleri adı altına girebilecek derecede faydalı ve ayrıca lime tırnakları güçlendirir. Ellerde ipeksi yumuşaklığı yakalamak sanıldığından daha da kolaydır. Bu uygulama için 1 orta boy domatesin suyu, bir lime 2-3 çorba kaşığı gliserin. Bütün malzemeleri karıştırıp elinize sürdükten sonra 5 dakika bekletip durulayın.

 • #3 Daha Parlak Cilt İçin

  Limonun parlatıcı özelliği yanı sıra renk açma özelliği de vardır. Ellerde kullanımı limon suyu, bal ve karbonatın bir araya gelmesiyle oluşur. Üçü bir araya geldiği zaman hem parlatır, hem yumuşatır, hem de karbonat sayesinden ölü derilerden kurtulunur. Bu uygulamada 2 çorba kaşığı limon suyu, 2 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı karbonat kullanılır. Elinizi ılık suyla yıkadıktan sonra karışımı sürün ve 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

 • #4 Canlandırmak İçin

  Balın yumuşatıcı etkisini bilmeyen ve denemeyen yoktur. Yüz için kullanılan balı elleriniz için de kullanabilirsiniz. Bu uygulama için 2 çorba kaşığı bal, 1 yumurta beyazı ve 1 çorba kaşığı gliserin yeterli olacaktır. Temiz ellerinize bu karışımı uygulayarak bir süre bekleyin ve ardından yıkayınız.

 • #5 Her Zaman Sağlıklı Görünmesi İçin

  Yapılan bu tüm bakımlar yalnızca elleri yumuşatmak değil de sağlıklı görünüm için yapılmalıdır. Sağlıklı görünüme kavuşmak için yalnızca sirke ve su yeterli olacaktır. Bu uygulama için 1 yemek kaşığı beyaz sirke ve 1 litre su kullanmanız gerekir. Bu iki sıvıyı karıştırıp ellerinizi içerisinde 10 dakika bekletin sonrada ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Antik Çağlardan Günümüze Gelen 5 Güzellik Tüyosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir