Kapat

Yoğurt İle Yapılabilecek 5 Bakım Önerisi

Anasayfa
Kadın Yoğurt İle Yapılabilecek 5 Bakım Önerisi

Yoğurt anti bakteriyel özelliği sayesinde, antibiyotik kullanımı sonrası vücudu kendine getirmesi ve ciltte oluşan mantar gibi sorunları tedavi etme özelliği ile doğal cilt bakımı ürünleri arıyor iseniz sizin adınıza oldukça iyi bir seçim olabilir. Ağız içerisinde oluşan aftların tedavisinden kuru cilt bakımına kadar yoğurdu birçok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Ağızda dudak içleri, dil üzeri ve yanak içinde oluşan aftlar her ne kadar küçük olsa bile açık yara olduğundan dolayı günlük hayatı, yemek yemeyi hatta konuşmayı bile büyük bir oranda etkiler. İşte yoğurt ile kolay bir şekilde yapabileceğiniz bazı bakım önerileri.

 

 • #1 Mantara Bağlı Deri Enfeksiyonlarında

  Mantara bağlı oluşmuş olan deri enfeksiyonlarının tedavisinde de yoğurdu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir parça temiz bezin üzerine bir miktar yoğurt dökerek mantarlı bölgeye masaj yardımı ile uygulayın. Yaklaşık olarak 10-15 dakika beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Bu uygulama zaman içerisinde mantara bağlı oluşan deri enfeksiyonlarını en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

 • #2 Akneler

  Akneler ya da akneye yatkın olan cilt üzerinde yoğurdun büyük bir oranda tedavi edici ve önleyici olarak kullanabilirsiniz. Çinko açısından oldukça zengin yoğurtla akne bölgelerine yapacağınız masajla akne oluşumunu engelleyebilir, oluşmuş aknelerin görünümünü de zaman içerisinde en aza indirmeyi başarabilirsiniz.

 • #3 Saç Derinizde

  Yoğurtla saç derinize hafifçe masaj yaparak kaşıntılı, kurumuş ve pul pul dökülen deride gözle görülür bir iyileşme sağlamanız sizin açınızdan kesin bir çözüm olacaktır. Yoğurt yardımıyla yapılan masaj saç derinizdeki ölü hücreleri temizleyerek zaman içerisinde daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.

 • #4 Tırnak Bakım Maskesi

  Yoğurt ile cilt bakımı dışında tırnak bakım maskesi de hazırlayabilmeniz oldukça kolaydır. Bunun için ise yaklaşık olarak yarım bardak yoğurdu 1 limonun suyu ile karıştırın ve 15-20 dakika kadar buzdolabında beklettikten sonra bu karışımla el ve tırnaklarınıza güzel bir şekilde masaj yapın. Uygulamayı bir hafta boyunca tekrarlarsanız elleriniz yumuşayacak, tırnaklarınız zamanla daha da parlak görünecektir.

 • #5 Yüz Bakım Maskeleri

  Yoğurt yardımıyla cilt bakımı için en çok kullanılan yöntem ise yüz bakım maskeleridir. Yoğurt içeriğindeki laktik asit ve çinko ile gözenekleri kapatma, akneleri tedavi etme, ölü cilt hücrelerini temizleme ve cildi nemlendirme açısından kullanılmaktadır. Aynı zamanda fazla derin olmayan kırışıklıkların görünümünü yoğurt maskesi ile azaltabilirsiniz. Yoğurdu yüzünüz ve boynunuza eşit miktarda sürün, yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Maskenize isteğinize bağlı olarak salatalık, bal ve limon da ilave edebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Selüliti Azaltmak İçin Yiyebileceğiniz 5 Meyve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir