Kapat

Yüzde Ortaya Çıkan ve Sağlık Problemine İşaret Eden 5 Belirti

Anasayfa
Sağlık Yüzde Ortaya Çıkan ve Sağlık Problemine İşaret Eden 5 Belirti

Bu durumu fark etmesek bile, çoğu zaman vücudunuz, bir şeylerin ters gittiğine dair size işaret verir ve bunu yüzünüze yansıtır. Vücudunuz, bu konu ile ilgili bir şey yapmanızı sizden ister. Sadece aynaya bakın ve aşağıda üzerinde duracağımız detaylara özellikle dikkat edin. Söylenenlere göre, “yüzünüz, ruhunuzun bir yansımasıdır.” Belki de bu sebepledir ki yüzünüz aynı zamanda sağlığınızın da bir yansımasıdır. Yüzünüz, sağlığınız açısından en iyi göstergedir. İşte yüzünüzde çıkan ve bir sağlık problemine işaret edebilecek belirtiler.

Önerilen Yazı  Kanserden Koruyan 5 Besin

 

 

5 Kırmızı Burun

Eğer burnunuzun normalden daha kırmızı olduğunu fark ettiyseniz unutmayın ki burnunuz, pek çok kan damarını birbirine bağlar ve eğer bazıları düzgün çalışmıyor ise rengi kendiliğinden değişecektir. Bir an önce doktora gidin ve bunu kontrol ettirin. Belirli bir tıbbi tedavi gerektiren bir sağlık problemi veya alerji olabilir ya da sadece üşümüş olabilirsiniz.

 

 

4 Sarı Cilt ve Gözler

Bu defa neden, karaciğerinizin düzgün çalışmaması olabilir. Karaciğeriniz, vücudunuzda herhangi bir atığın birikmesinden etkilenebilir ve bu da rahatsızlık veya diğer bazı problemlere sebep olabilir. Mümkün olan en yakın zamanda doktora görünün ve pankreas, karaciğer veya safra keseniz için kesin bir check up yaptırın ve hepatit, mononükleoz vb. gibi sorunları elemeye başlayın.

Önerilen Yazı  Burun Estetiği Hakkında Bilinen 5 Yanlış Şey

 

 

3Yeni Bir Ben Ya Da Doğum Lekesi Oluşumu

Güneş altında saatler geçirdikten sonra, cildinizin üzerinde bazı lekeler oluşabilir. Eğer bu sizin başınıza gelen bir durum ise güneşe maruz kaldığınız saatleri limitleyin ve düzenli olarak güneş kremi kullanmaya başlayın. Eğer güneşe maruz kaldıktan sonra benlerinizde ya da doğum lekeleriniz üzerinde anormal bir değişim fark ederseniz, bir doktora görünmek sizin açınızdan en iyi çözüm yolu olacaktır.

 

 

2 Ağız ve Burun Çevresinde Pul Pul Dökülme

Bu belirti,  A, B, C ya da E vitamini eksikliğinin olduğuna işaret eder. Aynı zamanda belli miktarda bir saç dökülmesi, kolay kırılan tırnaklar ve vücudunuzun geri kalanında genel anlamda meydana gelen bir güçsüzlük fark edebilirsiniz. Yapabileceğiniz bir şey, diyetinize bu eksik vitaminler açısından zengin olan bazı gıdalar eklemek olabilir.

Önerilen Yazı  Erken Yaşlanmayan Neden Olan 5 Yiyecek

 

 

1Nazolabial Bölgede Kızarıklık

Eğer dudak veya burun civarındaki belirli bölgede kızarıklık görürseniz, bu sizin muhtemelen bir çeşit uçuğa sahip olduğunuzu göstermektedir. Endişe edecek bir şey yoktur, çünkü uçuk genel olarak kendi kendine iyileşir. Öte yandan, tıbbi merhemler uygulamak kötü bir fikir olmamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir