Kapat

Zayıflamaya Yardımcı Olan 5 Doğal Çay

Anasayfa
Sağlık Zayıflamaya Yardımcı Olan 5 Doğal Çay

Genel olarak tüm kadınların korkulu rüyası olan kilolar. Su içse bile yarayan bünyelerinde olduğunu biliyoruz. Kilo vermenize yardımcı olabilecek ve ödem attırıcı bazı bitki çayları bulunur. Fakat tabi ki de yalnızca bu çayı içip zayıflayayım diye bir durum bulunmaz bu çayların yanında sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Bunları uyguladığınız takdirde sağlıklı şekilde kilolarınızdan kurtulursunuz. Zayıflatan doğal çaylar ile zayıflamak isteyenler için sizlere zayıflamanız da yardımcı olacak çayların listesini yaptık. Buyurun :

 

 

5 Tarçın Çayı

Termojenik bir etkiye sahip olan tarçın çayı vücut sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjinin artmasını sağlar bu sayede daha fazla kalori yakarsınız. Bu faydalarının yanı sıra kan şekerini dengeleyerek iştahı kapatır ve kolesterolü dengeler. Bu çayı sadece tarçın kullanarak hazırlayabilirsiniz veya hazırladığınız bitki çaylarına toz ya da kabuk tarçın ekleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kilo Verirken Yapılan 5 Hata

 

 

4 Maydanoz Çayı

Maydanoz çayının yakılan kaloriyi arttırma veya yağ yakımını hızlandırma gibi bir özelliği yoktur. Buna karşın diyet listelerinden eksilmemesinin nedeni ise sindirimi kolaylaştırması ve fazla suyun vücuttan atılmasını sağlayarak sizi tartıda bir adım öne geçirmesidir. Maydanozun diğer faydalarından ise folat, potasyum, kalsiyum, fosfor, C ve A vitaminlerini barındıran zengin bitki çeşidi olmasıdır.

Önerilen Yazı  Ellerimizin Bize Gösterdiği 5 Sağlık Problemi

 

 

3 Mate Çayı

Bu çayın bileşenlerinden birisi olan mateine metabolizmayı hızlandırır, vücut sıcaklığını yükselterek normal yakılan kaloriden daha fazla yakmasına neden olur. Ayrıca bu çay tokluk hissini uzatarak öğünler arası mide kazıntısını önlemeye yardımcı oluyor. Danimarka da yapılan bir araştırmaya göre 44 aşırı kilolu insan üzerinde denenmiş olan bu mate çayını, çenlerin içmeyenlere oranla yaklaşık %40 daha fazla kilo kaybettikleri belirlenmiştir.

 

 

Önerilen Yazı  Fazla Güneşte Durmanın Yaratabileceği 5 Zarar

2 Yeşil Çay

Yeşil çayın zayıflamaya yardımcı çaylar arasında bulunmasının nedeni kafein ile metabolizmayı hızlandırırken içerdiği kateşinler vücuttaki yağ oranını azaltmaya yardımcı olur. Erkekler üzerinde yapılan 3 aylık bir araştırmaya göre, düzenli olarak yeşil çay içenlerin içmeyenlere oranla daha fazla kilo verdikleri tespit edilmiştir.

 

 

1 Kuş Otu Çayı

Kuş otu çayı şişliği önler ve fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur.Potasyum ve Magnezyum açısından bolca zengin olan bu çay bağırsakları temizlemeye yardımcı olur.Gün içinde içeceğiniz 1 bardak kuş otu çayı mide şişliği ve ödem gibi sorunlarınızın giderilmesine katkı sağlar.

“Zayıflamaya Yardımcı Olan 5 Doğal Çay” üzerine 1 yorum

  1. onur beşen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir